У Городні на Чернігівщині відновлюють дендропарк

ДОВКІЛЛЯ. Найближчим часом у Городні хочуть розчистити і привести до ладу місцевий дендрологічний парк ім. П. Дольського, який був закладений понад 60 років тому місцевим ентузіастом, а в 2008 році був перейменований на його честь.

За останні роки це унікальне для Чернігівщини місце перетворилося на захаращений сухостоєм та бур’янами ліс. Проте в Городнянській ОТГ запевняють, що вже через рік парк буде приведений до ладу і стане перлиною регіону. Перші кроки вже зроблені.

Андрій Богдан

Територія Городнянського дендрологічного парку розбита на вісім частин, які засаджені характерними для нашого краю деревами і кущами. Всього налічується 35 видів рослин. Сам парк має досить оригінальну форму – з колом посередині, від якого розходяться вісім алей. Таке собі сонце з промінням. Правда побачити це можна лише з висоти.

«У нас є прекрасний дендропарк, – говорить голова Городнянської ОТГ Андрій Богдан. – Територія в 10 гектарів, яка була засаджена деревами і кущами місцевим ентузіастом Павлом Дольським ще у 1950-х роках. Це дуже цікаве місце, але перебуває воно не в найкращому стані. На сьогоднішні цей парк має статус пам’ятки садово-паркового мистецтва. Через те, що він є заповідником, а за законом в таких місцях без спеціальних дозволів і проектів, які роблять відповідні установи, там нічого не можна робити. Навіть сухі дерева вирубувати не можна. Ми вийшли на Національний ботанічний сад імені М. М. Гришка, де нам вже зробили проект організації цього парку. Також ми звернулися до департаменту екології, і вони виділили з фонду 200 тисяч гривень на розчищення і приведення в порядок парку. Саме ці кошти ми витратили на формування доріжок по парку і їх підсипку. До речі, коли до нас приїхав спеціаліст з екології і побачив наш парк, то він зауважив, що таких в Україні мало».

У планах громади – зробити з цього дендропарку місце для відпочинку. Його не тільки відновлять і розчистять, але й встановлять тут лавки, тренажери і навіть обладнають футбольне поле.

«Наш парк знаходиться фактично на окраїні Городні, – продовжує голова. – І ми плануємо зробити там зону відпочинку. Завершимо висипати доріжки, потім тренажери поставимо, мангали, лавки, щоб люди могли прийти туди і провести з сім’єю чи друзями час. Також парк буде освітлений».

За довгі роки парк не тільки обзавівся сухими деревами, які треба придбати і посадити на їхнє місце нові, але й заріс бур’янами та чагарниками. І хоча працівники міської ради на день довкілля проводили в парку прибирання, проте без спеціальної техніки тут важко справитися. Саме тому в громаді вирішили купити італійську техніку для цього.

Віталій Мамедов

«Ми подали до департаменту екології Чернігівської області запит щодо закінчення реконструкції нашого парку, і в наступному році нам мають виділити близько 600 тисяч гривень, – говорить заступник голови Городнянської ОТГ Віталій Мамедов. – У міському бюджеті також заклали кошти для цього. Дендропарк стане перлиною Городнянського району. Також до кінця року наша громада придбає мульчер – це апарат, який збиває поросль до 5 сантиметрів. З його допомогою за півроку ми маємо цей парк від бур’янів розчистити. Мульчер коштує близько 240 тисяч гривень, а придбаємо його на заощаджені від інфраструктурної субвенції кошти. Аби ці гроші не повернулися назад до держбюджету, подаємо замовлення на закупівлю техніки спеціального призначення».

Марія Пучинець, фото автора і з сайту громади

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?