На Чернігівщині в їдальні можна повноцінно пообідати всього за дві гривні

У 2016 році двері новозбудованої їдальні для працівників центрального відділення господарства «Земля і воля» особисто відкривав генеральний директор товариства Герой України Леонід Яковишин. Ідея батька-засновника була проста: працівник підприємства повинен мати не лише якісне житло, достойну заробітну плату, але й бути ситим. Бо ж яка праця з голодного?
Кухар Наталія Смалько показує, чим обідають працівники "Землі і волі
"

Практично всі продукти, які потрапляють на стіл до людей, вирощені в господарстві, тож якість – на найвищому рівні. Леонід Григорович – людина, для якої порядок і дисципліна завжди були на першому місці – завізував Розпорядження, в якому зазначив вартість харчування та контролерів за якістю. 23 лютого виповниться десять років відтоді, як сніданок та вечеря у «Землі і волі» коштують одну гривню, а обід – дві. Дехто подумає: ось він, соціалізм, проте це – звичайна турбота розсудливого керівника про своїх підлеглих. Змінюються курси валют, рівень інфляції, зростають у цінах «борщові набори», але вартість харчування працівників ТОВ «Земля і воля» залишається стабільною – такою, якою її затвердив Леонід Яковишин.

 

Приміщення їдальні центрального відділення ТОВ «Земля і воля» побудували з нуля. Розташоване воно в самому серці господарства. Їдальня збудована за проектом, який особисто погоджував Леонід Яковишин. Інтер’єр також підбирав Леонід Григорович. Оскільки для нього дерево було одним із найкращих і найблагородніших матеріалів, то столи та стільчики в їдальні зробили під його особисте замовлення з дуба. Всім відомо з якою любов’ю ставився до цієї благородної породи дерева генеральний директор товариства.

 

Леонід Яковишин та Валентина Чернякова особисто оцінювали якість харчування

За головну в центральній їдальні господарства – Тетяна Прилуцька.

Тетяна Федорівна працює у «Землі і волі» від початку заснування товариства. 36 років жінка працювала кухарем у їдальні Лукашівського відділення, а з 2017 року – шеф-кухар у найновішій їдальні господарства.

Чим же годують працівників «Землі і волі»?

«Різні види м’яса, капуста, гречка, крупи, макарони, помідори, огірки тощо – все своє. Ми самі закриваємо соління та консервацію, – розповідає головна по їдальні. – На обід даємо перше, друге, третє та хліб. Завжди готуємо два перших: варимо суп і борщ, або суп і розсольник. На друге в нас каша – гречка, перловка, ячнева. Або ж картопля варена чи картопля тушкована, котлети, підчеревина, биточки. Все свіже і все своє».

В зимовий період часу їдальня обслуговує близько однієї сотні працівників, влітку – 250. «Тільки одного першого варимо сто літрів, буває й більше, – говорить кухар Наталія Смалько. – Харчуємо не лише своїх працівників, пригощаємо і водіїв, які приїздять на завантаження».

На стіні біля столу роздачі у рамочці під склом висить розпорядження за підписом генерального директора ТОВ «Земля і воля» Леоніда Яковишина, яким затверджено, що сніданок та вечеря коштують одну гривню, обід – дві гривні. З 2016 року ціни та меню – незмінні!

Робота на кухні стартує з шостої ранку.

«Зараз вечері як такої немає, то вже о п’ятій вечора всі йдуть додому, – каже шеф-кухар Тетяна Прилуцька. – А влітку розпорядок більш насичений, закінчуємо роботу зазвичай о 20-тій годині».

Тетяна Федорівна відповідає за рецептуру і контролює процес.

«Помідори, капуста, буряк, вінегрет, морква по-корейськи, різноманітні соління – це все ми робимо тут, а хліб нам везуть готовий із нашої пекарні, ще теплим», – каже головна по їдальні.

Під керівництвом Тетяни Прилуцької працює дев’ятеро працівників, робота у дві зміни. Завідуюча, прибиральниця та касир працюють кожен день. Готують страви, попри посади, всі чотири людини. За кухарями – основні страви, решта – допомагають.

«Плата – доволі символічна, – каже касир Тетяна Маковій. – Самі розумієте, що зараз дві гривні. Господарство подбало про те, щоб всі працівники мали можливість щоденного гарячого харчування».

Готують в їдальні справді смачно. Цінують і дякують колективу кухарів і працівники господарства.

Обліковець відділення Віктор Денисов приходить на обід майже завжди першим.

«Знімаю пробу, – жартує Віктор Іванович. – Якість харчування завжди на вищому рівні. Це дійсно домашня кухня. Знаєте, не кожна господиня так приготує вдома як тут дівчатка стараються».

Віталій Назаренко, фото Миколи Тищенка

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?