Люмінесцентні лампи, що містять ртуть, виявили на Чернігівщині

Відпрацьовані люмінесцентні лампи виявили на території Чернігівського району. Про це редакції повідомили в Державній екологічній інспекції у Чернігівській області.

18 січня інспектори Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, здійснюючи заходи державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства, виявили факт несанкціонованого розміщення люмінесцентних ламп біля с. Кіпті.

Зокрема, в адміністративних межах Кіптівської територіальної громади, з правої сторони автодороги загального користування державного значення М 01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі, на земельній ділянці знаходилось близько 1500 відпрацьованих ламп, які містять ртуть, а отже класифікуються як надзвичайно небезпечні відходи.

Осіб, причетних до вищезазначеного порушення встановити не вдалося.

Наразі Інспекцією надано вимогу органу місцевого самоврядування щодо негайного переміщення ламп в спеціально облаштоване місце з подальшою їх утилізацією та вчиняються процесуальні дії для проведення розрахунку збитків за забруднення та засмічення земель відходами. Матеріали будуть передані до правоохоронних органів для встановлення осіб порушників.

У Державній екологічній інспекції у Чернігівській області попереджають, що викинуті відпрацьовані люмінесцентні лампи можуть пошкоджувати й забруднювати довкілля парами ртуті. Це дуже небезпечно для здоров’я людей і навколишнього природного середовища!

Підготувала Марія Плетінь

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?