На Чернігівщині розпочався мобілізаційний набір у військо

Чернігівщина увійшла до п’ятірки регіонів, де оповіщено майже 100% військовозобов’язаних, повідомило днями військове керівництво держави, звітуючи про проміжні підсумки мобілізаційної роботи. Втім, за словами військових, не все так просто, на все потрібен час та людський ресурс. Як зазначив в інтерв‘ю журналісту Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії (http://chodtrk.com.ua) Вадим Мисник, начальник регіонального медіа-центру Міністерства оборони України, є певні проблеми щодо оповіщення військовозобов’язаних. «Так, наприклад, чималий відсоток людей ми просто не можемо знайти вдома, — зауважив військовик. — Щоправда, зараз до цього процесу, долучилися волонтери. Вони разом з дільничними інспекторами, співробітниками житлово-експлуатаційних підприємств допомагають в оповіщенні».

На жаль, зазначають військові, відсоток знайдених та викликаних на медкомісію не надто високий. Причина в тому, що чимала кількість військовозобов’язаних не проживають за місцем реєстрації, найбільше таких у Чернігові, Ніжині та Прилуках. Відмовок багато, та комісари кажуть, на них зважати не будуть, адже за законом кожен запасник після оголошення указу Президента про мобілізацію сам повинен з’явитися для уточнення своїх даних. Тих же, хто буде ухилятися від мобілізації чекає, так званий, «чорний список», а від так і проблеми з законом. І розрекламовані в Інтернеті методи «відкосити» — не допоможуть.

Вадим Мисник: «Я вбачаю в цій ситуації інформаційно-психологічні операції Російської Федерації. Ці впливи спостерігались і раніше, під час мобілізації. І вони завжди повторюються. Ми бачимо поширення в Інтернеті роликів, зразків заяв і так далі. У нас, наскільки мені відомо, таких заяв не приносили».

Єдині, кого не будуть «шукати з собаками» — чоловіки віком від 50-ти до 60-ти років. В умовах часткової мобілізації до війська підуть лише ті з них, хто дійсно цього хоче, та й то, за умови, що їм дозволить здоров’я. А таких, за словами армійців, небагато.

Що ж стосується, тих, хто не чекав на повістку, а прийшов до військкомату за покликом серця, то таких за тиждень від початку мобілізації малувато, бо переважна більшість прийшла записуватись до війська у перші ж дні.

Вадим Мисник: «В перші дні ми спостерігали потік добровольців. Вони рвалися в бій. Вони добре мотивовані. Ми вже їх перевірили, вони поїдуть до військових частин. Навесні та влітку набагато більше було добровольців. І завдяки їм та підрозділам Збройних Сил, наша армія значно піднялася в рейтингу по боєздатності».

Як і в попередні рази до війська мобілізують тих, хто має військово-облікові спеціальності. На Чернігівщині це, в переважній більшості, танкісти, артилеристи, механіки-водії, трапляються і десантники. Втім, відсутність спеціалізації не перешкода, якщо чоловік хоче захищати Батьківщину, усьому можна навчитися. Тим більше, що зі збірного пункту сформовані команди вирушають саме на навчання до військових частин.

Відеосюжет Чернігівської облдержтелерадіокомпанії

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?