У Зеленського заявили про умови щодо зняття блокади на Донбасі

Зняття економічної блокади з непідконтрольної українській владі частини Донбасу можливо тільки після скасування рубльової зони і «націоналізації», проведеної угрупованнями «ДНР» і «ЛНР».

Про це заявила прес-секретар Президента України Володимира Зеленського Юлія Мендель.

«Ця тема піднімалася за ініціативою російської сторони та ватажків збройних формувань, у зв`язку з чим (другий) Президент Леонід Кучма зазначив, що якщо таке бажання дійсно є, то за умови вирішення питання скасування рубльової зони, скасування незаконних рішень про псевдонаціоналізацію, ми готові відновлювати питання економічної реінтеграції на умовах повернення в українське правове поле, відповідно до Мінських домовленостей», – зазначила вона.

Спікер президента додала, що подібні домовленості повинні відбуватися виключно «в форматі двосторонніх зустрічей». «Відповідні обмеження, крок за кроком, можуть бути зняті тільки – підкреслюємо – у відповідь на поступове повернення в українське правове поле», – зазначила Мендель.

5 червня спецпредставник ОБСЄ на переговорах тристоронньої контактної групи Мартін Сайдік заявив, що Леонід Кучма запропонував зняти економічну блокаду.

Після цього Сайдік пояснив, що зняття блокади запропонували представники окремих районів Донбасу та Росії, а Кучма підкреслив, що ця робота повинна бути взаємною. Зокрема, Кучма виступив за повернення підприємств в українську юрисдикцію.

Джерело Новости Донбасса

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?