Скачки ціни на газ продовжуються

У травні ціна на газ для мешканців Чернігівщини знизилася майже на 30 копійок і становить 8,30 за куб газу, але не встигли люди відчути це зниження, як вже з 1 червня ціна на блакитне паливо знову зросте до 8,69 гривень за один куб. Тобто виходить, що ціна на газ для населення, починаючи від червня 2019 року, зросте приблизно на 4,5% порівняно з травнем.
Підставою для таких змін стало запровадження нових тарифів на транспортування газу магістральними газопроводами для АТ «Укртрансгаз», а також коливання оптової ціни «Нафтогазу».

Нещодавно НКРЕКП прийняла рішення запровадити для АТ «Укртрансгаз» тимчасові тарифи на послуги транспортування природного газу для внутрішніх точок входу і точок виходу. Адже дотепер для цієї компанії діяли різні тарифи по областям, що дозволяло тримати ціну газу для побутових потреб на одному рівні по всій Україні. Зараз же, транспортувальники почнуть отримувати за свої послуги фіксовану плату, так званий «тариф для точок виходу з фізичним розташуванням до прямих споживачів». Іншими словами, це буде своєрідна абонплата за доставку газу магістральними газопроводами.

До цього нововведення ціна газу була єдина для споживачів у всіх областях, тому що діяв однаковий загальний тариф на доставку газу, який складався з тарифу на транспортування для «Укртрансгаз» та тарифу на розподіл для операторів ГРМ. Та вже із 1 травня для кожного регіону буде діяти свій тариф на доставку газу.

В червні найдорожче блакитне паливо буде в Миколаївській області – майже 9 гривень за куб, а найдешевший газ буде для мешканців столиці – 8,4 гривні. Та це не кінцеві тарифи, бо відтепер залежно від коливань оптової ціни газу від державного монополіста НАК «Нафтогаз України», з урахуванням його торговельної націнки, кінцева ціна для населення буде змінюватися щомісяця.

─ Всі довго говорили про зниження ціни на природний газ у травні, і дійсно, ми отримували додаткові угоди від НАК «Нафтогаз», відповідно до якими ціна дійсно знизилася. Так, у травні вона становить 8309,33 гривень за тисячу кубів, – розповідає директор ТОВ «Чернігівгаз Збут» Іван Луста. – Та в кожній області ціна на газ різна. І добре, що в нас для всієї області вона єдина. Сталось це з двох причин: по-перше, зниження оптової ціни для постачальників зі спеціальними обов’язками, яким є ТОВ «Чернігівгаз Збут», по-друге, збільшилася плата за транспортування магістральними газопроводами. Та в червні місяці ціна на газ для населення знову зросте до 8,69 за кубометр. Та й це може бути не межа. Адже якщо буде падати ціна на газ для промисловості, вона знизиться і для населення, якщо для промисловості зросте, то й для населення підніметься.

Показання треба передавати вчасно! 

Зі змінами тарифів населення має бути готове до перипетій з перерахунками. І в першу чергу це через те,що люди вчасно не передають показники.

«У разі несвоєчасної передачі споживачами показників лічильника газу виникає різниця між фактично спожитим об’ємом і розрахунковим нарахуванням, яке проводиться за відсутності показань. Це в свою чергу дуже ускладнює проведення перерахунків. Особливо в ситуації, коли ціна на газ кожного місяця змінюється, – говорить Іван Миколайович. – Зараз багато різних можливостей для передачі показників лічильника – будь ласка, передавайте. Та, на жаль, значна частина мешканців області й досі цього не робить. Люди не передають показники і потім не можуть визначити свою заборгованість, через що часто виникають конфліктні моменти. Споживач зобов’язаний передавати показники».

Марія Пучинець

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?