Січеславська — потужний удар по «руському миру», — Володимир В’ятрович

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович вважає, що назвавши Дніпропетровську область Січеславською ми зробимо крок до того, аби позбавити українські землі від впливу РФ, передає Дніпроград.

“Декомунізація в Україні в контексті подолання символів тоталітарного режиму і перейменування населених пунктів вже добігає кінця. Ми провели величезну роботу – перейменовано 987 населених пунктів, 52 тисячі топонімів в самих населених пунктах. Але залишилося ще два важливих завдання – це перейменування двох областей, які досі містять імена, пов’язані з комуністичним минулим – це Кіровоградська і Дніпропетровська області”, – зазначив Володимир В’ятрович.

Попри те, що процес перейменування досить важкий, адже потребує змін до Конституції, науковець вважає, що він є важливим для українців.

“Ми маємо завершити декомунізацію так, щоб в Конституції не було згадки про комуністів. Для мене є дуже важливим перейменування саме Дніпропетровської області, адже важливо змінити назву на нейтральну, а саме на Січеславську. Саме цей регіон є серцем козацтва. І наразі, коли Україна захищає свою незалежність, нам варто пам’ятати свою історію, зокрема козаків, які були, є і будуть натхнення для сучасних захисників. Поява на мапі України Січеславської області – це ще один дуже потужний удар по “руському миру”, – наголосив В’ятрович.

Автор: Дарина ТВАР

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?