Чи вигідно зарплату виплачувати без оподаткування

Виплата заробітної плати та інших доходів громадянам без оподаткування — не вигідна ні підприємству, ні працівнику! Саме так вважають у Головному управлінні Державної фіскальної служби у Чернігівській області. І ось чому.

Податок на доходи фізичних осіб є бюджетоутворюючим для територіальних громад області. Повнота його надходження істотно впливає на розвиток територіальних громад, зміцнення їх матеріальної основи. А тому, органами фіскальної служби області приділяється значна увага ефективності його адміністрування та проведенню контрольно-перевірочної роботи.

З початку поточного року ГУ ДФС у Чернігівській області перевірено 91 суб’єкт господарювання з питання своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб, військового збору та повноти нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування при виплаті заробітної плати та інших доходів громадянам.

За результатами проведених перевірок донараховано 9,8 млн грн, в тому числі 6,5 млн грн податку на доходи фізичних осіб, близько 467 тис грн військового збору та 2,8 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Найбільше фактів порушень та основна сума донарахувань в ході проведення перевірок припадає на податок з доходів фізичних осіб та єдиний внесок.

Як приклад, проведений працівниками фіскального органу аналіз наявної податкової інформації вказував, що одна із юридичних осіб області протягом тривалого часу несистематично сплачувала податки та збори із заробітної плати.

Так, даного платника було включено до плану – графіку перевірок на 2018 рік з даного питання.

В ході перевірки виявленні ризики підтвердились, а підприємству донараховано 5,4 млн грн податку з доходів фізичних осіб, військового збору та єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Крім того, як зазначають у фіскальній службі, матеріали перевірок, де встановлюються факти порушення трудового законодавства передаються до Управління Держпраці у Чернігівській області для подальшого проведення інспекційних відвідувань та вжиття заходів у межах компетенції.

Головне управління ДФС у Чернігівській області звертає увагу керівників підприємств та інших суб’єктів господарювання про недопустимість залучення неоформлених найманих працівників та попереджає про неминучу відповідальність за порушення законодавства.

Ніна Сірик

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?