Актуальні «податкові» питання та відповіді

Хто має право на податкову знижку, як скористатися можливістю надання адміністративних послуг та роботи електронних сервісів Державної фіскальної служби України?

Відповіді на актуальні питання, які надійшли від платників податків та громадян у червні поточного року під час проведення Інтернет-семінарів надає завідувач сектору адміністрування майнових податків і зборів з фізичних осіб Чернігівської ОДПІ Олена Березовська. 

Який механізм стягнення коштів у системі електронного адміністрування ПДВ ?

При наявності непогашеної суми податкового боргу з ПДВ та рішення суду про стягнення коштів, яке набрало законної сили, формується Реєстр платників податків для перерахування коштів до бюджету в рахунок погашення податкового боргу з ПДВ.

Списання коштів з електронного рахунку платника податку, відкритому у системі електронного адміністрування ПДВ, відповідно до Реєстру здійснюється Казначейством у межах залишку коштів, що обліковується на такому рахунку. У разі якщо суми коштів на електронному рахунку платника податку, відкритому у системі електронного адміністрування ПДВ, не достатньо для перерахування коштів до бюджету в рахунок погашення податкового боргу такого платника податку, сума боргу, зазначена у реєстрі, обліковується Казначейством до виконання її у повному обсязі.

Коли звітувати новоствореному підприємству –  платнику податку на прибуток?

Новостворене підприємство – платник податку на прибуток це платник податку на прибуток, зареєстрований протягом звітного року.

Такі підприємства сплачують податок на прибуток за період діяльності у звітному році на підставі річної декларації (пп.«а» п.137.5 ст.137 Кодексу). Таку декларацію складають за період із дати взяття на облік платником податків до кінця звітного року реєстрації (пп.137.4.2 п.137.4 ст.137 Кодексу).

Якщо підприємство зареєстрували в травні 2016 року, вперше підприємство звітуватиме з податку на прибуток за підсумками 2016 року за період із дати взяття на облік як платника податків по 31 грудня  2016 року.

Термін подання такої декларації – 60 календарних днів після закінчення звітного періоду, сплатити податкове зобов’язання протягом 10 календарних днів, що настають за граничним терміном подання декларації (абз.1 п.57.1 ст. 57 Кодексу).

Підготувала Олена БОЙКО

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?