У лікарнях Чернігівщини ВООЗ встановлює модульні котельні

Всесвітня організація охорони здоров'я допомагає українцям підготуватися до третьої зими під час війни. Для цього ВООЗ встановлює модульні котельні в лікарнях Чернігівської області.

Попри системні виклики в Україні триває підготовка до наступної зими, аби забезпечити функціонування української системи охорони здоров’я й надалі. Так, від початку року, завдяки допомозі уряду Німеччини, Всесвітня організація охорони здоров’я спільно з Міністерством охорони здоров’я України розпочали встановлення модульних котелень у лікарнях.

Модульні котельні у рамках масштабної ініціативи встановили на Чернігівщині у Бобровицькій опорній та Коропській центральній лікарні. Зазначимо, що модульна котельня Бобровицької опорної лікарні включає два котли, потужністю 1600 кВт. Коропська центральна лікарня має модульну котельню на два котли, потужністю 500 кВт. Обидві котельні працюють на дровах, що робить їх цілком автономними на випадок повних блекаутів чи аварійних відключень світла.

Котельні служать альтернативними системами опалення для всієї лікарні. Обидві лікарні обслуговують понад 54 тис. мешканців ​​громад Чернігівщини.

«В умовах постійних ракетних обстрілів та бомбардувань росії активно працюємо, щоби наші лікарні були захищеними та могли безперебійно працювати за будь-яких умов. Саме тому триває робота з забезпечення медзакладів генераторами, енергетичним обладнанням, зокрема сонячними станціями, котельнями, свердловинами тощо. Так, завдяки співпраці з партнерами нам вдалося встановити модульні котельні у лікарнях Чернігівської області. Завдяки встановленим опалювальним установкам медзаклади будуть готовими до можливих викликів та зможуть ефективно опалюватись. Працюємо, аби підтримати наші медзаклади, зробити їх більш стійкими, аби пацієнти безперебійно отримували медичну допомогу», – зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. 

«Модульні котельні підтримуватимуть лікарні в надзвичайних ситуаціях, які є щоденною реальністю для деяких регіонів. Ця ініціатива полегшує навантаження на місцеві громади, гарантуючи, що їхні центральні лікарні матимуть опалення та працюватимуть протягом третьої зими війни в Україні, незважаючи на атаки, що тривають, на соціальну інфраструктуру. Наявність високоякісних медичних послуг та ліків створює відчуття безпеки та впевненості», – сказав д-р Емануеле Бруні, керівник програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я.

«Німеччина залишається непохитною у своєму прагненні підтримати Україну в цей складний період. Допомагаючи забезпечити лікарні модульними котельнями, ми прагнемо забезпечити безперервне надання важливих медичних послуг у суворі зимові місяці. Ця ініціатива не лише задовольняє нагальні потреби, але й зміцнює стійкість української системи охорони здоров\я в довгостроковій перспективі», – зазначив Посол Німеччини в Україні Мартін Єґер.

Довідка: метою проєктів є підвищення стійкості та ефективності закладів охорони здоров’я шляхом встановлення сучасних систем опалення. Завдяки цьому вдасться забезпечити безперебійне надання медпослуг під час зими та можливих відключень електроенергії, забезпечуючи стабільне та безпечне середовище для пацієнтів та медиків. Перша така модульна котельня була встановлена у Харківській області, де цивільна інфраструктура зазнає постійних обстрілів та бомбардувань. Ще один модуль перебуває в процесі монтажу в Одеській області та чотири – на стадії підготовки. Загалом планується облаштувати вісім таких модулів.

За інформацією МОЗ України

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?