Як треба харчуватися, аби уникнути небезпечної анемії

Анемія – це зниження гемоглобіну і кількості еритроцитів в одиниці крові. Проявляється загальною слабкістю, підвищеною стомлюваністю, сонливістю, серцебиттям, запамороченням, задишкою. 

Про профілактику цієї недуги та як її позбутися розповідає лікар-онкогематолог Чернігівського обласного онкологічного диспансеру  Оксана Циган.

Через різноманітність видів анемії, їх численність першим кроком у лікуванні повинна бути не самодіагностика, а здача аналізу крові і похід до лікаря.

При виявленні патології варто звернутися не тільки до призначених спеціалістом препаратів, а й перейти на лікувальне харчування — воно направлено на відновлення вмісту заліза і речовин, що беруть участь у формуванні гемоглобіну та еритроцитів у крові.

Основними принципами цієї дієти буде баланс необхідних для нашого організму речовин: необхідно збільшити кількість споживаних білків — вони потрібні для кращого засвоєння заліза, побудови еритроцитів і сполук гемоглобіну; знизити споживання жирів — вони, навпаки, погіршують процес кровотворення, тому кількість жирів при анемії необхідно знизити. А ось вуглеводи ніякої ролі не грають, так що їх споживання можна не обмежувати, але все-таки слід уникати легкозасвоюваних вуглеводів. Необхідно збільшити споживання продуктів, що містять вітамін «С» і «В12», фолієву кислоту і, звичайно, споживати продукти, що містять залізо.

Так які ж продукти нам варто включити в свій раціон для профілактики і лікування анемії?

У першу чергу, варто звернути увагу на продукти з дуже великим вмістом заліза (3 і більше мг) — свинячу, курячу, яловичу печінку, м'ясо кролика, ягняти, індички, язик яловичий. А також крупи — гречану, пшоняну, ячну, вівсяну. Особливо багато заліза в чорниці. А з фруктів залізом багаті персики. Предостатньо заліза в ікрі осетрових риб.

Вітамін В12міститься у великій кількості в телячій і яловичій печінці, устрицях, ікрі, оселедцях, яєчних жовтках.

Фолієва кислота міститься в бобових, моркві, зелених листових овочах, апельсинах, горіхах, бананах, висівках, а також м’ясі ,свинячій та яловичій печінці, молочних продуктах.

Варто пам'ятати і про деякі заборони – чорний міцний чай, наприклад, заважає всмоктуванню заліза в кишечнику.

Харчування при анемії повинно бути різноманітним і повноцінним, а також обов'язково застосовуватися лише паралельно з медикаментозними препаратами, призначеними вашим лікарем. Збалансуйте свій раціон і будьте здорові!

Оксана ЦИГАНОК, лікар, м.Чернігів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?