Учасники протесту в Абхазії прорвалися до адміністрації президента

У самопроголошеній Республіці Абхазії протестувальники взяли штурмом будівлю адміністрації президента: вони виламали двері в будівлю і увірвалися всередину, передає кореспондент ТАСС.

Прихильники президента Абхазії Алхаса Квіцінії, який програв на виборах,  вимагають визнати вибори президента республіки, що пройшли 25 серпня, недійсними і провести їх повторно.

За інформацією РІА “Новости”, в зіткненнях постраждали кілька людей.

Президент Абхазії Рауль Хаджимба заявив “Інтерфаксу”, що знаходиться “в Сухумі на робочому місці в приміщенні органів держвлади” і займається “локалізацією подій”. Він зазначив, що не збирається ховатися.

У прес-службі президента Абхазії в той же час сказали, що “Рауль Хаджимба в даний час знаходиться на державній дачі в Сухумі”. Один з організаторів протестів повідомив, що Хаджимба покинув будівлю адміністрації президента.

За даними видання Sputnik, представники опозиції знаходяться в парламенті Абхазії, вони очікують спікера Валерія Кварчія.

Акція біля будівлі почалася вдень 9 січня, коли касаційна колегія Верховного суду Абхазії розглядала позов Квіцініі, що поступився чинному главі самопроголошеної держави Раулю Хаджимба в другому турі президентських виборів у вересні. Опозиціонер набрав 46,19% голосів проти 47,38% у Хаджимби. Квіцінія заявив, що для перемоги на виборах кандидат повинен набрати більше 50% голосів, і зажадав визнати результати виборів недійсними. У вересні Верховний суд відхилив його позов. ЦВК визнала вибори такими, що відбулися.

Повідомлялося, що у будівлі адміністрації президента зібралося близько 800 чоловік. Влада назвала те, що відбувається спробою перевороту і закликали протестувальників триматися в конституційних рамках.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?