Штрафи за незаконну рубку дерев мають зрости!

Відповідний проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення порядку видалення зелених насаджень (№3805) прийнято парламентарями у першому читанні.

Як повідомили у Державній екологічній інспекції у Чернігівській області, законопроектом пропонується посилити адміністративну відповідальність за знищення або пошкодження зелених насаджень або інших об’єктів озеленення в межах населених пунктів та за їх межами, що не віднесені до лісового фонду, шляхом збільшення розмірів штрафів, а також встановити кримінальну відповідальність за знищення або пошкодження зелених насаджень в межах населених пунктів.

Новації передбачають:

– підвищення розмірів штрафних санкцій за знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників на об’єктах благоустрою у сфері зеленого господарства населених пунктів з 170-510 гривень до 1700 – 3400 гривень для громадян та з 510-850 гривень до 5100-8500 гривень для посадових осіб відповідно (стаття 153 КУпАП);

– введення нової статті до Кримінального кодексу України – 246-1, за якою умисне та/або без отримання відповідних дозволів знищення, пошкодження дерев, чагарників, газонів, що відносяться до зелених насаджень в населених пунктах, що заподіяло істотну шкоду, каратиметься штрафом від 8500 до 17000 гривень, або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк.

Істотною шкодою визначатиметься така, що у 20 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян (340 гривень).

— Маємо надію, що прийняття цього законопроекту стане дієвим важелем у боротьбі з незаконними порубками зелених насаджень та дозволить посилити їх охорону. Адже, дерева – такий важливий і необхідний компонент багатьох природних екосистем! — зазначила головний спеціаліст Державної екологічної інспекції у Чернігівській області Марія Плетінь.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?