Росія через церкву веде антиукраїнську діяльність

Про антиукраїнську діяльність церковних структур, агентів Кремля в державних структурах і громадських організаціях розповіли 26 лютого 2018 року у Чернігові представники об’єднаних націоналістичних сил — ВО «Свобода», Правий Сектор, Національний корпус, Вільні люди, С14, ВГО «Сокіл».

Активісти навели конкретні факти проявів антиукраїнської діяльності з боку представників УПЦ Московського патріархату. Сьогодні, як повідомили спікери прес-конференції, російська церква замаскувавшись під назвою Українська православна церква (Московського патріархату), здійснює активну діяльність, спрямовану проти української держави. Маніпуляції свідомістю громадян України — один з головних інструментальних чинників. Активісти навели кілька конкретних фактів такої ворожої до України діяльності. Хіба не парадоксально, що на дверях московських церков та монастирів й досі висять таблички з написом, що вірянам Української церкви Київського патріархату заборонений вхід. І це в Україні, на території якої розташовані орендовані московитами релігійні установи. Не дивлячись на те, що йде війна, московська церква йде в рішучий наступ по всіх напрямках. Від антиукраїнських поглядів вони перейшли вже до конкретніших дій. Дійшли до того, що почали формуватися бойові проросійські загони під прикриттям «православного» крила. Активісти наголошували, що Українська церква Московщини є сьогодні активним рупором кремлівської пропаганди. Від начебто пропагування любові у храмах, вони розповсюджують (і при чому активно) різного роду інформацію, через яку вселяють у людях недовіру та зневіру до української держави, використовуючи тимчасові економічно-соціальні труднощі, які існують нині в державі.

— Ми не проти церкви взагалі, — заявили представники патріотичних організацій. — А проти агентурних дій, до яких вдаються підрозділи ФСБешних та інших подібних структур Росії, використовуючи церкву, через інституції якої активно йде маніпуляція свідомістю українського суспільства.

На багатьох заходах, що організовуються московськими священнослужителями, явно демонструється теза, що війна — це смирення, а Росія (не дивлячись на те, що росіяни та її найманці вбивають та фізично калічать українців), — брати, а ворог для РФ — Європа. Не секрет, що під рясами ховаються агенти Кремля. Нині московська церква в Україні завзято поширює тезу про те, що не треба воювати з Росією (себто захищати суверенність своєї держави від зазіхань ненависного російського ворога), бо все рівно, мовляв, Україна розпадеться на різні невеличкі територіальні частини, а більшість територій підпадуть під патронат двоголового орла.

На прес-конференції також розповіли й про те, як московщина вербувала через свої церковні філії в Україні добровольців воювати на Сході проти України на боці російських військових загарбників та їх найманців.

— Ми будемо прибирати оте сміття під назвою Руський мир, — заявили українські патріоти. — який несе Україні лише хаос, розруху та війну… Ворог для України — відомий, це — Росія. А з ворогом треба чинити відповідним чином.

В церквах та монастирях на теренах України завзято розповсюджується різного роду література, друковані агітки, буклети, календарі, аудіо-відеозаписи з московськими царями та тими, хто у свій час якраз і завойовував українські території та гнобив українців.

На різних заходах, які проводяться церковнослужителями УПЦ Московського патріархату проповідуються не тільки суто церковні постулати, а йде активне, цілеспрямоване зомбування парафіян. Мета таких дій — очорнити і дискредитувати Україну як державу, а Росію показати  у вибілених тонах. Це дуже чітко прослідковується, наприклад, під час похорон бійців АТО. Ніколи у своїх проповідях батюшки російської церкви в Україні не скажуть про те, що Україну треба захищати, а тільки «свою Отчизну», і навпаки, Європу вони бачать причиною усіх бід. На подібних заходах жодного разу не почуєш, що згасають молодечі життя українців саме з вини росіян і російської зброї. Українцям на таких заходах втокмачують, що нібито Порошенко розв’язав війну, а не чомусь Путін.

Бойове крило у вигляді православних тітушек, чи то на кшталт «Верного казачества» (ідейний натхненник та один з організаторів цього руху Селіванов, який при владі Януковича займав досить солідну керівну посаду в армійських структурах) та інші подібні проросійські організації, нікуди не зникли, а вони ведуть дуже законспіровану боротьбу виключно в інтересах Росії.

У цьому контексті учасники прес-конференції резонно запитують:  чому громадські активісти зобов’язані виконувати те, що повинні робити силові структури держави, як от, наприклад, СБУ? ,    Якщо влада українська, то вона повинна відповідно щось робити, а не чекати і тим більше діяти в угоду проросійським силам. Бо побиття патріотів під час проукраїнських заходів деінде якраз і призводить до думки про те — а якій державі служать оці начебто вже ж українські силові структури?

Патріоти констатували, що дії УПЦ Московського патріархату сьогодні є загрозою для національної безпеки. І це треба розуміти, перш за все, українській владі. А під час війни таке розуміння повинно бути удвічі вагомішим і значущим.

А самі ж громадяни теж повинні усвідомлювати роль своєї громадянської позиції. «Адже той, хто співпрацює з антиукраїнськими силами, повинен думати, що він робить, бо за це може настати рано чи пізно, відповідальність», — наголосили активісти.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?