Ніжинські рятувальники допомагають постраждалим у Західній Україні

Наше видання писало про те, як рятувальники з Ніжинського спеціального загону – єдиного в Україні державного авіаційного підрозділу ДСНС ліквідовують пожежі у Чорнобильській зоні відчуження і не тільки.

Нині хлопці активно допомагають постраждалим людям на Західній Україні подолати наслідки негоди. 

Ніжинські рятувальники забезпечують доставку питної води та продуктів харчування у селища й міста, де розмило дороги. Також гелікоптером доставляють до лікарні тих, кому потрібна невідкладна допомога. З 22 по 30 червня під час ліквідації наслідків повені та території Івано-Франківської та Закарпатської областей було здійснено 38 польотів, перевезено 63 пасажири та тисячі кілограмів вантажу.

«Ситуація на Західній Україні справді критична, – розповідає командир Ніжинського спеціального авіаційного загону, полковник служби цивільного захисту Іван Коробка. – Затоплення перевищує масштаб 2008 року. Найскладніша ситуація спостерігається в гірських районах, де здебільшого постраждали дороги і мости, а доставка повітряним транспортом тривалий час була ускладнена погодними умовами. Видимість дуже обмежена, тож доставляли туди, куди дозволяла погода. Вода, хліб, продукти харчування, медикаменти – це основні речі, які постачаємо постраждалим людям. Ось, наприклад, 22 червня гелікоптером EC225LP було перевезено 6,5 тонн продуктів харчування та чотири тонни питної води. Також з гори Роги, яка знаходиться на кордоні з Румунією, було доставлено до медичного закладу породіллю та виконано заміну гірських рятувальників на горі Піп Іван. 24 червня для гвинтокрила EC-145 «Eurocopter» було поставлене завдання про переліт в село Ільці Верховинського району для завантаження питної води, їжі та медикаментів і подальшої їх доставки в населені пункти, до яких стихія розмила дороги і зруйнувала мости. Після доставки в село Дземброня всього необхідного було ухвалено рішення про евакуацію вагітної жінки з маленькими дітьми і доправлення їх до медичного закладу. Також наші гелікоптери здійснюють перевезення пасажирів, загалом хворих. Нашим завдання було і є, насамперед, врятувати життя і зберегти здоров’я людей».

Допомога постраждалим районам Прикарпаття продовжується й нині. Рятувальники, правоохоронці, Нацгвардія, дорожники та волонтери щодня ліквідовують наслідки негоди.

Сніжана Божок

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?