На Чернігівщині вимагають реальних програм розвитку економіки

Згідно з даними Світового банку, за підсумками 2018 року Україна впевнено очолить рейтинг країн із найбільшою втратою трудових ресурсів.

Як зазначив депутат Чернігівської міської ради Богдан Ткаченко, левова частка втрат – це трудова міграція. Очікується, що у 2019 році Україна втратить близько 1,5 % трудових ресурсів, а це не менш ніж півмільйона заробітчан додатково.

На думку депутата, ці невтішні дані красномовно підсумовують результати діяльності уряду за останні 3 роки.

«Відсутність інвестицій у галузях, що є локомотивами економіки, невиправдана соціальна політика, зростання заборгованості у ЖКГ та з виплати зарплати, відсутність стратегії подолання трудової міграції та скорочення безробіття — все це призвело до того, що на кінець 2018 року до 9 млн українців працюють за кордоном на заробітках. Такі дані наводить міністр соцполітики Рева, який зазначив, що 7-9 млн українців працюють за кордоном, з них 3,2 млн – на постійній основі», — розповів Богдан Ткаченко.

Він підкреслив, що проблеми нестачі кваліфікованих спеціалістів уже суттєво відчувають роботодавці Чернігівщини, а тому потрібно реагувати на ці виклики.

Водночас, за даними Міжнародної організації праці рівень безробіття в Україні оцінюється в 1,5 млн безробітних.

Депутат спільно зі своєю фракцією у міській раді закликає уряд перейти від декларацій до реальних програм розвитку економіки і створення робочих місць із конкурентною зарплатою:

* інвестувати не тільки у будівництво доріг, але й розвиток інших інфраструктурних проектів, тому що нові комунікації працюють на розвиток економіки та залучають суміжні галузі;

* розвивати передовий оборонно-промисловий комплекс, оскільки це створює висококваліфіковані робочі місця;

* в аграрному секторі розвивати мале та середнє фермерство, а не підтримувати бізнес олігархів, розвивати переробку сировини, а не її експорт;

* звернути увагу на працевлаштування малоконкурентних груп населення – молоді та людей передпенсійного віку;

* посилити захист бізнесу від рейдерства і тиску з боку силовиків.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?