Чиновники в міністерстві хочуть закрити Смолинський торфозавод

Міністерство енергетики та вугільної  промисловості  разом з державним концерном «УКРТОРФ» роблять все для того, щоб знищити «Смолинський торфозавод» — найновіший завод з видобутку торфу і один із шести, які залишились в Україні. У цьому переконаний голова профспілки ДП «Чернігівторф» Андрій Страхов. 

«За останні 10 років міністерство призначало  директорів, які взагалі не розумілися на торф’яній промисловості, – обурюється профспілковий діяч. – Були спортсмени, юристи з «нульовим» трудовим стажем, військові, моряки. З подачі профільного міністерства і концерну «УКРТОРФ» у 2015 році на «Смоленський торфозавод» завели бандитське угрупування з російським корінням – ТОВ «Термо-Груп», – продовжує Андрій Страхов. – Завдяки колективу завод вистояв і в 2017-2018 роках почав працювати так, як не працював останні 15 років».

Втім, на цьому славна історія заводу може закінчитись.

За словами профспілкового лідера, незважаючи на 100-відсоткову зношеність техніки та брикетного цеху, Міністерство енергетики та вугільної промисловості відмовляють державному підприємству у допомозі.

«Завод потребує капітального ремонту, — каже голова профспілки ДП «Чернігівторф». — Звернення керівництва держпідприємства до профільного міністерства, концерну «УКРТОРФ», обласних депутатів та депутатів Верховної Ради України не дали жодних результатів».

За словами заводчан, якщо найближчим часом не вирішать питання з ремонтом техніки  і пресів, то в цьому році Чернігівська область залишиться без брикету, а це означає, що школи, садочки, лікарні та приватні домогосподарства населення, що отоплюються брикетом, потерпатимуть від холодів.

«До нас звертаються директори шкіл, керівники громад, підприємства, які готові підписувати довгострокові контракти і вже влітку купувати наш брикет, а ми не знаємо що їм відповісти, бо не знаємо що буде з заводом, — скаржиться директор «Смолинського торфозаводу» Валентина Огієнко. – А з рідного міністерства ми отримуємо чергові відписки».

«Очевидно вугілля сумнівного походження та якості, яке закуповують за формулою «Ротердам +» нашому уряду цікавіше, ніж підтримка національного енергоресурсу», — резюмує Андрій Страхов.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?