За останні 10 років рибні патрульні будуть найбагатшими

В держбюджеті 2017 передбачено найбільшу за останні 10 років суму на закупівлю нової техніки для рибних патрульних.

У прийнятому бюджеті на 2017 рік передбачено фінансування у розмірі 40 млн грн. на придбання нової техніки для рибного патруля. Це найбільша сума, виділена в рамках держбюджету за останні 10 років для оснащення органів рибоохорони.

«Виділення цих коштів насправді важлива подія і величезне досягнення для рибної галузі України. Останній раз кошти в держбюджеті на технічне забезпечення було передбачено у 2008 році, але сума була в 6 разів меншою. В 2008 році в бюджет було закладено суму в розмірі трохи більше 6 млн грн., у 2007 – 11,9 млн грн.», – наголосив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів. На 40 млн грн. Держрибагентство зможе розпочати роботу із закупівлі човнів, автомобілів, дронів – для тих областей, де вже оголошено конкурс на рибних патрульних. Йдеться про 8 областей – Дніпропетровську, Закарпатську, Івано-Франківську, Миколаївську, Рівненську, Тернопільську, Одеську та Харківську та Чорноморське басейнове управління.

У вересні, в рамках Концепції реформування рибного господарства Верховна Рада підтримала Київський рибоохоронний патруль коштами в розмірі 15 млн грн. шляхом перерозподілу коштів, передбачених Міністерству аграрної політики та продовольства. Проте, на початку року ці кошти в бюджеті закладено не було. Така ж ситуація була в 2010 році, коли було виділено майже 12,3 млн грн. на технічне забезпечення.

Дуже важлива складова реформи – достойні умови роботи для патрульних.

«По заробітній платі ми рухаємось до того, що обіцяли, – зазначив Ярема Ковалів. – За рахунок внутрішньої оптимізації та отримання додаткового фінансування в рамках державного бюджету, зарплата рибних патрульних буде в кілька разів вища, ніж в ліквідованих органах рибоохорони. Очікується, що в 2017 вона буде складати 7-8 тис. грн».

Нагадаємо, рибоохоронний патруль є органом із якісно новими стандартами роботи. 40 млн грн. є частиною коштів, які Держрибагентство просило надати для оснащення 26 територіальних управлінь рибоохоронного патруля у всіх регіонах України у розмірі 140 млн грн. Це передбачає придбання необхідного мінімуму сучасних човнів та авто для результативної роботи патруля. Держрибагентство продовжує активну роботу щодо виділення ще 100 млн грн. для придбання мінімально необхідної техніки та запуску рибоохоронних патрулів у всіх областях. 16 червня розпочав роботу пілотний проект рибоохоронного патруля на Київщині, який продемонстрував свою ефективність. За час роботи патруль виявив правопорушень, що завдали збитків державі на суму 1,2 млн грн.

Для комплексного вирішення питання наведення порядку на водоймах та побудови на українських водоймах ефективної системи контролю Держрибагенство також працює над запровадженням сертифікату походження риби, електронної системи моніторингу суден та звітності про промисловий вилов риби.

Оксана МИРОНЬКО

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?