Як Прем’єр-міністр України виконує свої обіцянки

Актуальне інтерв’ю. У Києві, в Клубі Кабінету Міністрів України, Прем’єр Володимир Гройсман знову зустрівся з журналістами регіональних ЗМІ. І це стає доброю традицією! А тема цієї розмови: «Уряд Володимира Гройсмана – два роки роботи для людей». Володимир Борисович спілкувався з представниками мас-медіа демократично, впевнено та цікаво відповідаючи на будь-які питання. Власне, йому дійсно є про що тепер розповісти!

– Володимире Борисовичу, два роки роботи Кабінету міністрів України, в нинішніх, дуже складних, екстремальних умовах, це – вже немало.

– Так, часи – безумовно, важкі. Однак ми не допустили знищення України. Проаналізували системні проблеми в нашій державі і почали їх вирішувати. Нині забезпечено стабільне зростання ВВП (у 2016 році – на 2,4 відсотки, а в 2017-му – на 2,5). Торік експорт товарів з України зріс одразу на 19 відсотків.

– Це – цікаво! А завдяки чому?

– Наразі Уряд робить усе можливе для позитивних змін і покращення життя співвітчизників. Зокрема, ми провели масштабну дерегуляцію – скасували понад 750 застарілих обмежуючих актів і ліквідували обов’язкову реєстрацію іноземних інвестицій. Ухвалили важливий урядовий закон «Маски-шоу стоп». Запровадили зону вільної торгівлі з Канадою та завершили відповідні переговори з Ізраїлем. А продажі через Prozorro уже заробили для нашої держави сім мільярдів гривень.

– Великий внесок у ВВП дають українські сільгоспвиробники.

– Бюджетна підтримка нашого Агропромислового комплексу цього року зросла до 6,3 мільярдів гривень. З 2018-го сільгоспвиробникам відшкодовується 25 відсотків, а фермерам – 40 відсотків вартості вітчизняної сільгосптехніки. А на відновлення тваринництва спрямовано чотири мільярди гривень. Отож капітальні інвестиції в наше сільське, лісове та рибне господарство зросли на 28,3 відсотки і склали 57,8 мільярдів гривень. І підтримка державою українських аграріїв тільки зростатиме!

– Як справи з децентралізацією?Назвіть, будь ласка, конкретні цифри.

– За два роки в Україні створено 506 об’єднаних територіальних громад, а всього їх зараз – 665. Значно зросли власні доходи місцевих бюджетів – з 146,6 млрд. грн. у 2016 році до 192,7 мільярдів гривень на кінець 2017-го. Розпочався процес передачі землі сільськогосподарського призначення поза межами наших населених пунктів у власність ОТГ. Тепер реалізовується понад 5 тисяч проектів регіонального розвитку. Тобто запроваджені реформи – це не просто слова, вже є досить вагомі результати. І це – тільки початок подальших успішних змін.

– А яка ситуація з дорогами? Поки що це – велика проблема для України!

– Відремонтовано понад три тисячі кілометрів доріг. Ми створили Дорожній фонд та провели децентралізацію «Укравтодору». Стан наших доріг – це те, що надзвичайно хвилює мешканців! Тож у мене це питання – постійно на контролі, й ви бачите, що відбуваються позитивні, якісні зміни. Ми капітально відремонтуємо в подальшому всі дороги між обласними центрами в Україні.

– А на трасі «Київ – Чернігів»?

– Обов’язково.

– Колись Україна славилася своїми літаками…

– Наша авіаційна галузь тепер щороку зростає на 30 відсотків. Красномовна цифра! В Україні створено Морську адміністрацію і знижено портові збори на 20 відсотків. Збільшено видобуток власного газу. Водночас майже вдвічі зменшене споживання дефіцитного антрациту.

– Ще одне питання, яке дуже турбує громадян – зарплати та пенсії…

– У соціальній сфері відбуваються істотні зміни! Адже мінімальна зарплата зросла більше, ніж удвічі, й становить сьогодні – 3723 гривні. А середня зарплата в Україні, котра тепер дорівнює майже 7400 гривень, в 2019-му має становити 10 тисяч грн. Також понад 9 мільйонів українців отримують більші пенсії. Взагалі ж, створено нову систему перерахунку та підвищення пенсій, що вже не залежить від політики. Ми просто зламали ганебну практику «подачок» під вибори. І ця робота продовжується – пенсійне забезпечення повинне бути цілком справедливим для всіх наших громадян.

– Запроваджується нова система фінансування охорони здоров’я.

– І я переконаний, що це дасть позитивні результати. Наразі створюється мережа сучасних, високоефективних кардіоцентрів у всіх регіонах держави, отож виділено триста мільйонів гривень на закупівлю 26-ти ангіографів. Запроваджено програму «Доступні ліки» – відшкодовано 17,8 мільйонів рецептів. А українські лікарі можуть використовувати найсучасніші міжнародні протоколи лікування.

– Підвищуються зарплати вчителів!

– Причому постійно: торік – на 50 відсотків, а з цього року – на 25… Суттєво збільшилися мінімальні академічні стипендії у вищих навчальних закладах III-IV рівнів акредитації – на 57,6 відсотків, а максимальні – на 104,5. З першого вересня всі наші першокласники прийдуть у Нову українську школу. На переоснащення початкової школи, підвищення кваліфікації вчителів у Бюджеті-2018 передбачено понад 1,3 мільярди гривень. За кошти Держбюджету нині створено 50 навчально-практичних центрів для підготовки кваліфікованих робітників. Започатковано й конкурсну підтримку найкращих проектів українських молодих учених.

– Почалося нарешті відродження вітчизняного кінематографу!

– За державної підтримки в Україні знято вже 86 кінофільмів та підписано контракти на ще 119 кінострічок. І справді, маємо перші позитивні та обнадійливі результати. В нашій державі розвивається кіно, створюються талановиті фільми, конкурентоспроможні, світового рівня! А водночас дуже суттєво зменшено потік російської пропаганди в Україну. І збільшилася частка українського мовлення в нашому ефірі, адже, наприклад, середній фактичний показник української мови на телебаченні зараз – 86 відсотків. Запроваджуються нові інституції європейського формату: Інститут книги, Український культурний фонд.

– Як Ви оцінюєте роботу влади на Чернігівщині?

– Голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч і Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко активно займаються реформами, зокрема в питаннях, які найбільше хвилюють жителів.

– Як Ви особисто думаєте, коли в нашій державі люди житимуть краще?

– Взагалі, я вірю в сильну Україну! Це – те, чого хочуть люди. Звісно, усім нам хочеться, щоб покращення настало якомога швидше. Я завжди виконую свої обіцянки, тож ставлюся до цього дуже відповідально і не обіцяю неможливого. Не за горами – вибори: спочатку – президентські, а потім – парламентські. Я братиму участь у виборах до Верховної Ради. Прагну привести до влади професіоналів, розумних та порядних людей, здатних динамічно змінювати ситуацію в Україні – в інтересах наших громадян. Я говорю це цілком щиро та відповідально: ми не допустимо краху, а зробимо життя людей кращим!

Записав Сергій Дзюба

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?