«Військово-польовий арт» — для дорослих і дітей

В рамках військово-патріотичного виховання поліція Чернігова організувала для дітей з реабілітаційного центру міста екскурсію на виставку експонатів, які зроблені з предметів, що знаходилися у бійців під час захисту України від російського загарбника на Сході нашої країни. 

Йдеться про мистецький проект «Військово-польовий арт». Зокрема про стилізовані маскувальні халати, оздоблені мереживом, гітари з гранатометів, ікони й портрети на снарядних ящиках, дитячі ляльки з камуфляжу, каски у вишитих чохлах, іграшки, картини тощо.

Діти з Чернігівського центру соціально-психологічної реабілітації, яких на виставку запросили працівники превентивної служби Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, були вражені побаченим.

Школярі мали змогу потримати експонати в руках, серед яких і стилізовані іграшки, прикрашені петриківським розписом, а на завершення спробували свої сили на майстер-класі з розпису гільз.

— Подібні виставки дуже корисні як для дорослого населення, так і для дітей. Особисто мене вразила гітара, зроблена з РПГ-22. Нехай краще подібні предмети ми побачимо на виставках, а не використовуватимемо за призначенням, — підкреслив начальник управління превентивної діяльності ГУНП Ігор Лисенко.

Він також пригадав бійців, які загинули в зоні АТО, боронячи рідну державу від російського агресора: Андрій Іщенко, Олександр Найдьон, Вiктор Запека, Роман Лось. Перша трійця загинула в бою з кремлівськими окупантами у Станиці Луганській, останній — помер від ран у київському шпиталі.

У даний час до проекту «Військово-польовий арт» залучено понад сотню майстрів, що працюють у різних техніках народно-ужиткового мистецтва. Серед них є учасники бойових дій та митці, які проходять службу безпосередньо в зоні ведення антитерористичної операції.

— Головна мета — показати, що життя сильніше за смерть. Усе зроблене з ящиків з-під патронів, тубусів, камуфляжу. Колись ці предмети були атрибутами війни, а потім стали начебто й непотребом, але одночасно перетворилися на предмети мистецтва, — розказує сержант полку поліції особливого призначення «Київ», автор і куратор виставки «Військово-польовий арт» Павло Ротар. 

Представлені у Чернігові роботи вже встигли побачити Президент України, Міністр внутрішніх справ, голова РНБО, Міністр оборони тощо. Ймовірно, ця виставка в рамках мистецького проекту «Військово-польовий арт» у майбутньому може стати частиною музею АТО.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?