В питанні ЦВК Верховна Рада «зависла» у дробах

Збільшення кількості членів Центральної виборчої комісії до 17-ти є алогічним рішенням. Цифри в праві мають значення, вони зазвичай кратні трьом.

Про це заявив політик, віце-прем’єр-міністр (2005) Роман Безсмертний.  

«Збільшення кількості членів ЦВК до сімнадцяти — це абсолютна відсутність логіки у тих, хто приймав це рішення. Заявляю це як один із авторів закону про Центрвиборчком. Право – це сфера, де цифри мають значення. Вони зазвичай кратні трьом. Є загальновизнані писані і неписані правила правомочності і права на захист позиції меншості. Можна починати роботу, якщо на засіданні присутні 2/3 представників. 2/3 від сімнадцяти — це 11,33. Пробачте, це як?», — сказав він.

Безсмертний також нагадав, що третина будь-якого органу інституює право меншості, яка може висловлювати свою позицію, оскаржувати в законах окремі положення тощо. Тому, яка кількість від нинішнього складу ЦВК матиме на це право, під питанням.

«Щоб ухвалити будь-яке рішення, його має підтримати 50%+1 голос. І знову виходять дроби, в яких депутати сьогодні «зависли». Цифра 17 взята з неба. Чим думали? Орієнтувались на «хотєлки» своїх партійних босів? Або, можливо, взагалі хотіли заблокувати роботу ЦВК? Складається враження, що сьогодні в Україні посади створюють не для того, щоб вирішити якусь проблему в інтересах людей, а щоб задовольнити власні політичні апетити», — вважає політик.

На його думку, державні інститути змінюють лише тому, що хтось просто не хоче виконувати закон.

«Це абсурд. Коли керманичі намагаються зберегти себе у владі в такий спосіб, — це останній дзвіночок, що їх треба позбутися якомога скоріше»,  — переконаний Безсмертний.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?