Укрупнення: новий територіальний поділ Чернігівщини

У Чернігівському центрі розвитку місцевого самоврядування відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Громадське обговорення пропозицій з удосконалення адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Чернігівської області».

У заході взяли участь представники влади і громадськості, депутати обласної ради, журналісти.

Серед учасників обговорення – депутат обласної ради, виконавчий директор регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Ірина Грозенко.

Вона зазначила, що укрупнення районів – це невідворотна потреба сьогодення, яка виникла внаслідок формування об’єднаних територіальних громад.

До речі, Чернігівщина належить до лідерів зі створення ОТГ в Україні. В регіоні уже працюють 45 ОТГ, ще у 5-ти у грудні мають відбутися перші місцеві вибори.

«Тож існуючі органи виконавчої влади і місцевого самоврядування втрачають основу для здійснення визначених законом повноважень – ці повноваження передані до відповідних органів місцевого самоврядування діючих ОТГ», — зауважила вона.

Під час засідання «круглого столу» презентовано моделі адміністративно-територіального устрою, розроблені Мінрегіоном, а також провідними експертами. Переважна більшість з них сходяться на думці необхідності створення на Чернігівщині 4 районів замість існуючих сьогодні 22.

Центри нових районів також майже визначено: Чернігівський – Чернігів, Ніжинський – Ніжин, Прилуцький – Прилуки. А ось на центр Північного району одразу претендують кілька міст – Мена, Корюківка і Новгород-Сіверський.

Ірина Грозенко

Ірина Грозенко вважає, що центром Північного району Чернігівщини має стати місто Мена.

«Мена має хороше транспортне сполучення з іншими містами, у тому числі залізничну станцію, там наразі створюється індустріальний парк, будується сонячна електростанція, є достатньо сучасна лікарня», — сказала вона.

Водночас депутатка запропонувала й альтернативний варіант – створити, приміром, 5 районів, тоді центрами можуть бути і Мена, і Новгород-Сіверський.

«Область має велику територію і низьку щільність населення, а тому за умови створення 4 районів, принцип доступності жителів до якісних послуг не буде дотримано», — пояснила вона свою позицію.

Після обговорення пропозицій нового районного поділу, узагальнений варіант удосконалення субрегіонального рівня в Україні буде скерований до Мінрегіону. Експертна думка буде враховуватися під час підготовки проекту закону щодо адміністративно-територіального устрою України, розроблення та прийняття якого заплановані на кінець 2019 – початок 2020 року.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?