Ситуація на Смолинському торфозаводі залишається складною

Робітники Смолинського торфозаводу філії ДП «Чернігівторф» не можуть збагнути, чому міністерство так знущається з них? Чому центральна влада заблокувала банківські рахунки підприємства? Адже через такі дії влади робота паралізована, і як наслідок, торфодобувники не можуть отримати заробітню платню, а бюджетні установи — необхідного палива.

Про це йшлося на профспілкових зборах трудового колективу Смолинського торфозаводу. На зборах були присутні представники обласної виконавчої та представницької влади, органів місцевого самоврядування. Також на зборах взяли участь звільнені на сьогодні керівник ДП «Чернігівторф» Юрій Бондаренко та директорка Смолинського заводу Валентина Огієнко, а також призначений міністерством на директорську посаду Ілля Рокоче, проти якого повстав весь трудовий колектив заводу.

Збори відбулися 18 грудня, а вже 20-го ─ сесія Чернігівської обласної ради звернулась до Президента, Глави Уряду та Міністра енергетики з приводу врегулювання ситуації на ДП «Чернігівторф», скасування незаконних кадрових призначень та сприяння процедурі передачі торфозаводів у комунальну власність. Проект рішення виніс на сесію депутат облради Дмитро Блауш.

Також стало відомо, що міністерському ставленику Іллі Рокоче голова Чернігівської ОДА Олександр Мисник, зваживши на критичну соціальну напругу серед торфодобувників, відмовив у погодженні. Втім, ситуація на підприємстві залишається складною. До ухвали суду про скасування незаконних наказів міністерство, яке просуває Іллю Рокоче на директорську посаду, встигло заблокувати рахунки Смолинського торфозаводу, що ускладнило роботу підприємства. Особливо страждають бюджетні установи, які не встигли купити соціальне паливо ─ торфобрикет. В кінці року кошти, передбачені на закупівлю такого палива, звичайно, пропадуть.

Повна відеоверсія зборів трудового колективу тут:

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?