Судитимуть чоловіка за секс з неповнолітньою

На Чернігівщині судитимуть чоловіка за вступ у статеві зносини з особою, яка не досягла 16-річного віку

Про це повідомляє Суспільний кореспондент з посиланням на інформацію прокуратури Чернігівської області.

Стосовно 22-річної особи вже завершено прокуратурою досудове розслідування. Чоловік обвинувачується у природних статевих зносинах з особою, яка не досягла 16-річного віку. Також особі висунуто обвинувачення в нанесенні неповнолітній легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров’я. Дії особи кваліфікуються як вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 155, ч. 2 ст. 125 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що повнолітній обвинувачений, переслідуючи мету задоволення статевої пристрасті та будучи обізнаним про вік неповнолітньої, яка не досягла 16-річного віку, шляхом вмовлянь схилив дівчину вступити з ним у статеві зносини.

Через деякий час на ґрунті ревнощів умисно спричинив їй тілесні ушкодження, після чого знову вступив з нею в статеві зносини природнім способом.

Наразі обвинувальний акт у кримінальному провадженні за даним фактом направлено до суду.

Нагадаємо, що раніше ч. 1 ст. 155 КК України передбачала кримінальну відповідальність за статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості.

Законом України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації» від 14.03.2018 внесено зміни до ст. 155 КК України. Відтак, законом передбачена кримінальна відповідальність за добровільні статеві зносини повнолітньої особи з особою, яка не досягла 16-річного віку.

За вчинене зловмиснику загрожує покарання у виді обмеження або позбавлення волі на строк до 5 років.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?