Політик назвав помилки Уряду і запропонував “рятувальні” кроки

Якщо негайно не почати вирішувати питання із наповненням державного бюджету, серйозні проблеми в українській економіці неминучі.

Про це заявив політик, віце-прем’єр-міністр (2005) Роман Безсмертний. 

«Уряд припинив позичати кошти, при цьому також не виконує закон України «Про Державний бюджет». Ми бачимо першу затримку із виплатами пенсій. Хоча ще з початку року було очевидно, що Пенсійний фонд матиме проблеми із наповненням. Уряд розпочав пенсійну реформу, але з 2008 року Пенсійний фонд фактично перебуває на постійному «підживленні» з державного бюджету. Ця підтримка вже складає майже 30% бюджету Фонду і має тенденцію до зростання», – сказав він.

За словами Безсмертного, сам державний бюджет сьогодні не може бути виконаний, тому що щоденні надходження до казни складають лише частку від необхідних потреб.

«Недарма зараз затримують закупівлі по тендерах. Державі немає з чого покрити 40 мільярдів платежів по цих зобов’язаннях. А отже, не будуть закуплені необхідні ліки, обладнання тощо», – вважає він.

Політик переконаний, що таку ситуацію спричинили ряд допущених помилок. Зокрема кошти з рахунку Державного казначейства виводять у фонди, які розміщують ресурси на депозитах. Крім того, на рахунках у банках лежить майже 20 мільярдів гривень місцевих бюджетів, а 6 мільярдів розмістили на депозитах навчальні заклади.

«Ці гроші мали б працювати, іти на соціальні програми, на них мали б робити ремонти, будувати, з них мали б сплачувати податки. Натомість вони лежать мертвим вантажем і приносять хіба що відсотки. Ще близько 6 мільярдів держава позичила місцевим бюджетам і організаціям. З цими зобов’язаннями також ніхто не працює. Все це є результатом недовіри до центральної влади», – зауважив він.

Разом з тим, на думку політика, за чотири роки створена величезна небезпека через безгрошові субсидії.

«Якщо впродовж 15 років ці субсидії складали близько 1% бюджетних сум, то сьогодні – 7%! Це мільярди, які держава фактично забирає з кишень громадян і сплачує тим, хто надає житлово-комунальні послуги, тобто великому бізнесу», – зазначив він.

Безсмертний називає ситуацію дуже складною. Він вважає, що уряд «повернувся до ручного управління бюджетом». Тому у 2019 році можемо опинитися перед проблемою колосального дефіциту бюджету і виплат по зовнішніх зобов’язаннях.

«Сьогодні ще можна вирішити проблему економічними, фінансовими та адміністративними механізмами. Завтра доведеться приймати вже політичні рішення. Невиконання бюджету – дуже небезпечна річ особливо напередодні осінньо-зимового періоду», – підкреслив політик.

Безсмертний вважає, що нинішня ситуація нагадує 90-ті роки через повну бездіяльність і нефаховість конкретних людей у фіскальних органах.

«І в Пенсійному фонді, і в Міністерстві фінансів є такі пробоїни. Потрібна якнайшвидша заміна цих людей. Не можна більше ігнорувати біду. Вирішувати проблему потрібно негайно», – наполягає він.

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?