Героїв Дебальцевого вшанували у Чернігові

Дебальцеве нині відоме на всю Україну і на весь світ як одна з трагічних і героїчних сторінок гарячої фази війни, що триває.

Три роки минуло від запеклих боїв за це місто у січні-лютому 2015-го. Тоді, за даними, оприлюдненими помічником міністра оборони Юрієм Бірюковим, під час боїв на Дебальцевському плацдармі з 18 січня по 18 лютого загинули 179 українських військових, 110 військових потрапили в полон, а 81 — зникли безвісти. На 2 500 українських військових були кинуті 15 000—17 000 особового складу ворога.

Серед учасників боїв за Дебальцеве були і чернігівські воїни, які у складі 13-го окремого мотопіхотного батальйону виконували бойові завдання. Учасник бойових дій в районі Дебальцевого Ігор Бизган, заступник командира 13-го мотопіхотного батальйону з озброєння, начальник технічної частини батальйону, а нині голова Чернігівської обласної організації «Товариство сприяння оборони України», став одним з ініціаторів започаткування щорічних урочистих зборів – Дня пам’яті «Герої Дебальцевого».

17 лютого 2018 року у Чернігівському обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм вшановували героїв нинішньої війни, згадували події новітньої історії. Заплановані заходи зазнали змін через трагічну подію – похорони воїна, молодшого сержанта Дмитра Сискова. У місті було оголошено день жалоби, більшість учасників урочистих зборів відбули на поминальні заходи на міське кладовище «Яцево». У залі філармонійного центру пам’ять загиблого воїна вшанували хвилиною мовчання.

Валентин Мельничук

Зі словами вдячності і пошани воїнам, що боронять нині нашу землю, виступили перший заступник голови Чернігівської обласної ради Валентин Мельничук, заступник Чернігівського міського голови Сергій Фесенко, директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації Сергій Болдирєв, командувач військ Оперативного командування «Північ», начальник Чернігівського гарнізону генерал-майор Володимир Кравченко. Бійці та командири 13-го окремого мотопіхотного батальйону отримали почесні грамоти та відзнаки від Чернігівської обласної ради, Чернігівської облдержадміністрації та Чернігівської міської ради. Батальйон отримав матеріальну підтримку для забезпечення своїх потреб.

Володимир Кравченко

Патріотична концертна програма розпочалася з театралізованої постановки поеми чернігівського поета Юрія Соколова «Рубікон», яку представили актор обласного Молодіжного театру заслужений артист України Олексій Биш та артистка розмовного жанру Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, мати загиблого бійця 13-го мотопіхотного батальйону старшого солдата Володимира Близнюка, Олена Белеванцева. Музичне оформлення поеми створив композитор, автор-виконавець з Любеча, лауреат конкурсів «Червона рута» і «Слов’янський базар» Тарас Тарасенко. Він – постійний учасник патріотичних заходів для військовослужбовців та членів їхніх родин. Цього дня Тарас Тарасенко представив свою нову пісню – «Святий і Безсмертний, помилуй Донбас».

Авторські пісні виконала автор-виконавець, волонтерка, мама ветерана АТО, військовослужбовця 13-го окремого батальйону Олексія Єременка Ірина Єременко. З авторськими віршами виступила чернігівська поетеса Галина Брагіна. Свій вірш-побажання «Живи солдат» присвятила всім нашим захисникам бабуся ветерана АТО, військовослужбовця 1-ої окремої танкової бригади лейтенанта запасу Євгенія Козакова – Марія Іванівна Пантюк. У патріотичному концерті також виступили юні солісти театру естради «Феєрія» Яна Пікуль та Ілля Клименко.

На завершення патріотичної концертної програми виступив професійний колектив Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм – Капела бандуристів імені Остапа Вересая під керівництвом заслуженої артистки України Раїси Борщ та заслуженого працівника культури України Миколи Борща. У їхньому виконанні пролунав твір І. Зажитька–А. Костюка «Вставай Україна».

Патріотично-культурна акція День пам’яті «Герої Дебальцевого» відбулася в Чернігові вже втретє з ініціативи ГО ветеранів АТО «Спілка 13-го БТРО», за підтримки Чернігівської облдержадміністрації, Чернігівської обласної ради, Чернігівської міської ради. Ведучі заходу – артисти обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм Інна Василенко та Ігор Василенко.

Віра Лобановська

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?