Фестиваль спадкоємності поколінь відбувся у Батурині

Батурин-фест «Шабля» став продовжувачем кращих традицій Козацького свята. Триденний фестиваль з організацією окремих локацій просвітницького, вишкольного, навчального та розважального характеру відбувся з 28 по 30 червня 2018 року у Батурині на Чернігівщині.

На теренах унікальних пам’яток в історії українського державотворення по-особливому прозвучала головна ідея фесту «Же през ШАБЛЮ маєм ПРАВО» проголошена гетьманом Іваном Мазепою в Батурині 300 років тому, але актуальна і сьогодні, адже ми всі бачимо, як ненажерлива двоглава потвора — кремлівський орел — налетів на Україну і шматує її зсередини.

Окрім різних виставок майстрів українського декоративно-прикладного мистецтва, національно-патріотичної літератури «Майдан Гетьманської Слави», тут пройшло Богослужіння в церкві Воскресіння Господнього та панахида як за  Героями Батуринської трагедії так і учасниками сучасної українсько-російської війни. Особливим контрастом на території Фортеці Батуринської цитаделі вирізнялась виставка портретів та деяких особистих речей загиблих у наш час від російської зброї захисників України.

На фестиваль у Батурин приїхали з різних регіонів країни і ті, хто боровся за визволення України від кремлівського окупанта у радянські часи, або ж їхні близькі родичі. В облаштованій залі місцевого Будинку культури організована спеціалізована виставка, яка розповідає про життєву боротьбу українських патріотів — дисидентів часів радянсько-російської імперії.

Під час офіційної церемонії фестивалю відповідальні особи акцентували увагу на спадкоємності поколінь у боротьбі української нації за незалежність та свободу.

Священик Степан із Конотопа Сумської області, як справжній патріот України, не міг не приїхати до Батурина.  Ще з дитинства пізнав від матері своєї справжню майстерність з вишивання. І для дружини своєї, яка теж завітала на фестивальне свято, вишиває вбрання з елементами українських колоритів. От і цього разу жіночка одягла сукню саме з розшивкою свого чоловіка.

Окрім різноманітних заходів на фесті виступили відомі й популярні колективи та окремі співаки.

Фольклорний колектив ВАРЙОН(VARYON) під керівництвом лідера гурту «PoliКарп»  майстерно показав глядачам колорит національних традицій.

Своє власне унікальне обличчя продемонстрували учасники гурту  KOZAK SYSTEM. Щирі українські серця, патріотичний дух, неперевершена музика, шалена енергетика, позитив, драйв закарбувалися у пам’яті тих, хто приїхав на фестиваль. Учасники гурту справедливо вважають, що  українське має бути актуальним та сучасним.

На рок-сцені козацької столиці виступив  рок-гурт Протифаzа з м. Бахмач. Музиканти є постійними гостями заходів, які відбуваються у Батурині і не лише у цьому містечку.

Окремою родзинкою на фестивалі у Батурині став виступ відомої української групи «Тінь сонця». А їхня пісня «Меч Арея» вже стала гімном боротьби проти всіляких поневолювачів українського народу.

На Батуринфест «ШАБЛЯ» діяла кобзарсько-лірнича сцена, де виступали відомі виконавці, серед яких і Василь Жованик – студент КНУ ім. Т. Шевченка (спеціальність фольклор), учень Кобзарського Цеху та подвижник епічної співочої традиції – він грає на Ткаченківській бандурі твори XV – XХI ст. Василь Жованик грав епізодичну роль кобзаря у фільмі Олеся Саніна «Поводир».

На Співочому полі в парку міста» гості побачили справжні богатирські ігри від стронгмена Олександра Пеканова. Це один із найсильніших чоловіків планети,  Заслужений майстер спорту України, чотириразовий чемпіон світу.

В останній день фестивалю для мешканців Батурина та гостей міста виступили музичні колективи та солісти-виконавці з концертними програмами.

Велику концертну програму продемонстрував Ансамбль пісні і танцю «Сіверські клейноди» обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм (м. Чернігів).

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?