Дрібні монети в Україні пропонують вилучити

Факт: Нацбанк планує відмовитися від виготовлення дрібних монет. У готівковому обігу України перебуває монет на загальну суму понад 2,04 млрд грн. Але монети втрачають купівельну спроможність. Водночас вартість виготовлення монет у кілька разів перевищує їхню номінальну вартість, а фінустанови та інші учасники торговельних відносин витрачають значні кошти на їхнє транспортування, інкасацію та зберігання.

Подія і коментар
Саме тому Національний банк планує припинити карбувати 1, 2, 5 та 25 копійок. Кабуватимуть лише 10 і 50 копійок, а також металеву 1 грн. Люди зможуть використовувати весь дріб’язок і надалі, однак поповнювати запаси не будуть, і монети поступово вийдуть з ужитку. Ціни заокруглять до найближчих 10 копійок.

Нацбанк уже не вперше порушує питання щодо виведення дрібних грошей з обігу. Але питання досі неоднозначне й потребує детального вивчення.

Коментар: Національну валюту знищує зростання цін і тарифів

Петро Антоненко

Копійки в нас уже нічого не варті. Причина очевидна — шалене й безконтрольне зростання цін і тарифів на товари, послуги. Уже і гривня мало чого варта. Схоже, зостався єдиний товар, для якого вона годиться, — коробка сірників.

Ми вже з вами якщо не мільйонери, як за шаленої інфляції в першій половині 90-х з купоно-карбованцями, то «тисячники» (втім, дехто й мільйонер, і не тільки гривневий). Купюра номіналом 1000 гривень уже «на підході».

А щодо монет… Сумно й прикро, що вони валяються під ногами — в магазині, на тротуарі. Нехай і мало чого варті, але ж це неповага до національної валюти.

Свіжий у пам’яті грандіозний обвал і так давно обваленої гривні одразу після Майдану, 2014 року. Тоді гривня впала більш як утричі (!), з 8-ми за долар (навіть менше), до 25-ти. Причому ніхто з влади навіть не спромігся якось це пояснити. Натомість нині гривня «приповзла» вже до 28-ми за долар.

Отже, національна валюта вже мало чого варта? А ми чогось варті в цій хаотичній «ринковій економіці»?

Петро АНТОНЕНКО,

редактор газети «Світ-інфо», Чернігів

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

2 thoughts on “Дрібні монети в Україні пропонують вилучити

  1. Вася

    Петр Антоненко не тобі вирішувати. Коментар заказний. Нац банк бреше. Він вже з 2015 року ці монети не випускає. Ганьба Нац банку. Це його пряме зобов’язання карбувати монету.

  2. Конструктор

    Треба не копійки з ужитку виводити, а ДЕНОМІЗУВАТИ ГРИВНЮ. Час для цього я гадаю, вже настав. Й пора розібратися в кінці кінців з олігархатом, заставити їх платити всі податки,як і годиться. Й до того ж взагалі заборонити в Україні бізнес компаній, де хоч є найменший натяк на офшорне управління. Тобто повна й безперечна повна заборона офшорного бізнесу в Україні. А капітали, що виводяться звідси за кордон оподатковувати за ставкою не менше 75%. Ну й звичайно садовити на довічне в тюрму за будь-яке корупційне діяння. Ото лиш тоді буде порядок. Й нічого панькатись з ними. Адже в випадку чого з нами не панькаються, що що, хіба ми дурніші? Тому нічого жаліти, а піти й зробити як я кажу, й все!

Не бажаєте прокоментувати?