Чернігівське земляцтво зібралося у Києві

Нещодавно в ошатному Міжнародному виставковому центрі, в столиці, зібрався потужний загал відомих земляків. Адже 22 роки поспіль товариство «Чернігівське земляцтво» у Києві організовує святкові, напрочуд зворушливі урочистості для людей, котрі народилися на Придесенні або мешкають тут. Буквально очі розбігалися від розмаїття знайомих облич, доброзичливих посмішок, рукостискань, дружніх обіймів! Одразу було зрозуміло – зібралися однодумці, патріоти, професіонали, люди, для яких слово «Чернігівщина» – одне з найважливіших у їхньому житті.

На щорічні загальні збори членів нашого земляцтва завітали очільники Чернігівської області – голова облдержадміністрації Валерій Куліч та голова обласної ради Ігор Вдовенко, керівники органів виконавчої влади і місцевого самоврядування з усіх районів Придесення, міські голови, народні депутати України нинішнього і попередніх скликань, представники інших земляцьких об’єднань у Києві, мужні воїни – захисники Батьківщини, сивочолі ветерани, аграрії, підприємці, духовенство, знані письменники, артисти, художники, науковці, медики, освітяни… Справжня національна еліта України!

Василь Нечепа

Розпочалося свято прекрасним співом відомого кобзаря-лірника Василя Нечепи – народного артиста України, Шевченківського лауреата. А на екрані з’явилися світлини усіх загиблих патріотів із Чернігівщини, які загинули під час Революції Гідності та війни на сході України. Схвилював і проникливий документальний фільм. Це водночас цікава розповідь про історію і культуру Чернігово-Сіверщини, а також – про вагомі здобутки та добрі, дієві справи активістів Чернігівського земляцтва, які допомагають нашим бійцям в АТО, надають значну благодійну допомогу закладам освіти, медицини, культури, спортивним організаціям, турбуються про ветеранів, інвалідів, багатодітних, опікуються обдарованими дітьми, книговиданням та багатьма іншими дуже важливими проектами. Це – справжні, надійні друзі Чернігівщини, які щиро люблять свою малу батьківщину і пишаються нею.

Керівники Придесення урочисто вручили очільникові Чернігівського земляцтва Віктору Ткаченку відзнаку «Почесний громадянин Чернігівської області» – за вагомий особистий внесок у розвиток національної культури, активну просвітницьку і громадську діяльність, що сприяє підвищенню ролі та авторитету Чернігівщини в Україні. Безперечно, ця нагорода – заслужена! Недаремно ж під час опитування в соціальних мережах десятки тисяч людей віддали свої голоси саме за Віктора Вікторовича. Тож депутати обласної ради одностайно проголосували за кандидатуру лідера Чернігівського земляцтва. Інакше й бути не могло, бо Віктор Ткаченка – людина справді дуже відома та шанована – і на рідній Чернігівщині, і в Києві.

Валерій Куліч та Ігор Вдовенко побажали всім довгоочікуваного миру, злагоди, родинного затишку; передали керівникові Чернігівського земляцтва символічні подарунки; та вручили почесні грамоти облдержадміністрації й обласної ради знаним землякам – голові правління ГО «Застава» Анатолію Солянику та директору Інституту сімейної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика Олегу Шекері.

Ще одне урочисте дійство – підписання угоди про співробітництво між облдержадміністрацією, обласною радою і Чернігівським земляцтвом. А далі відбулися дружні зустрічі та спілкування по куренях – з народними піснями та задушевними розмовами. Земляки довго не розходилися, тож ми вирішили скористатися нагодою – почути враження про свято від шанованих людей.

Валерій Куліч, голова Чернігівської облдержадміністрації:

– Сьогодні ми з гордістю відзначаємо, що Чернігівське земляцтво у Києві – це потужна громадська організація, яка активно діє, розвивається, має високий авторитет і вплив на суспільне життя. Щира любов до рідного краю, патріотизм, добрі справи, важливі соціальні проекти, благодійність, – усе це Чернігівське земляцтво! Звісно, дуже велика заслуга в цьому – Віктора Ткаченка, який майже два десятиліття очолює товариство, об’єднує земляків. Тож, безперечно, Віктор Вікторович – гідний бути почесним громадянином Чернігівської області, його подвижництво – на благо Чернігово-Сіверського краю! «Що може дати одна людина іншій, крім краплі тепла? І що може бути більше цього?» – сказав видатний письменник Еріх Марія Ремарк. Дякуємо за душевне тепло, дорогі наші земляки! Зичимо вам здоров’я, миру та щастя!

Ігор Вдовенко, голова Чернігівської обласної ради:

– Урочистості Чернігівського земляцтва щороку викликають безмежну гордість за нашу рідну землю, що виплекала та надихнула не одне покоління видатних земляків, які сьогодні відомі своїми досягненнями у різних сферах не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Пишаємось тим, що Чернігівське земляцтво змогло об’єднати тисячі небайдужих людей, котрі не цураються малої батьківщини, пам’ятають про своє минуле, походження, щиро прагнуть усіляко допомогти землякам. За 22 роки членам товариства вдалося зробити дуже багато добрих справ! І я передаю Вікторові Ткаченку сердечну подяку від батьків важкохворого Тимофія Зленка, на лікування та реабілітацію якого Віктор Вікторович передав усі кошти, які надаються почесному громадянину Чернігівської області. Це дійсно яскравий приклад дотримання кодексу честі Чернігівського земляцтва, що закликає по-справжньому любити рідну землю, ніколи не забувати батьківський поріг та приходити на допомогу землякам, які її найбільше потребують.

Віктор Ткаченко, голова ради Чернігівського земляцтва в місті Києві:

– Щиро дякую за таку високу відзнаку – звання почесного громадянина Чернігівської області. Втім, водночас хочу наголосити, що це – не лише моя, особиста заслуга, а належна оцінка діяльності всього нашого Чернігівського земляцтва. І добрі справи продовжуються. Допомагаємо українським бійцям та волонтерам, закладам освіти та культури. Беремо участь практично в усіх важливих літературно-мистецьких заходах на Чернігівщині. Бо серед членів земляцтва – багато творчих людей. Наприклад, село Вертіївка Ніжинського району – це мала батьківщина Героя України Юрія Мушкетика. А в Ріпках народився Шевченківський лауреат Леонід Горлач. Леонід Никифорович приїздить на рідне Придесення, і я був на його презентації в Чернігівському музеї Михайла Коцюбинського. Стільки людей прийшло, зал не міг вмістити всіх бажаючих! А ще можу назвати Станіслава Шевченка, Петра Кононенка, Юрія Пероганича та його дружину Тетяну, Станіслава Маринчика… Взагалі, це – сотні людей, кожен з яких – гордість Чернігівщини!

Леонід Горлач, письменник, Шевченківський лауреат:

– 22 роки тому ми зібралися в нашому затишному приміщенні Спілки письменників України, і там ухвалили рішення про створення Чернігівського земляцтва в Києві. На превеликий жаль, із тих шановних людей, які були на тому зібранні, багато кого вже немає, зокрема Івана Степановича Плюща – я вважаю, це – феноменальна постать для всієї української політики, нашого державотворення. Він зробив дуже багато, тож залишиться в історії. Взагалі, земляцтво, за своїм духовним потенціалом, це – держава в державі. Є різні політичні погляди, але головне, що всіх нас об’єднує любов до своєї малої батьківщини. Серед членів земляцтва – тисячі відомих людей. І вони багато роблять для своїх земляків. Хоча сидять у столиці, але не відриваються від рідної землі. Дехто й кабінети має шикарні, й автівки, однак це не затуляє від них болі мешканців Чернігівщини. Бо для всіх нас ця земля – священна! От цим духом і живе наш великий колектив земляцтва – понад три тисячі людей.

Олександр Кодола, народний депутат України:

– Як ви знаєте, я обраний у мажоритарному окрузі, тому працюю для нашої громади, для земляків. Звісно, сьогодні – визначна подія, ви ж бачите, скільки людей зібралося. Адже в нашому товаристві – кілька тисяч земляків! Тож зараз ще раз маємо можливість побачитися, привітати один одного, поспілкуватися, спільно обговорити важливі питання, майбутні наші заходи. Але головне, щоб у нашій країні нарешті настав довгоочікуваний мир. Не просто мир, а щоб Україна здобула Перемогу. Адже, як наголосив Патріарх Української православної церви Київського патріархату Філарет, мир без Перемоги – це рабство. Тому я щиро хотів би, щоб 2018-й став роком миру в нашій державі, а наступний, 2019-й, – роком розвитку та процвітання!

Віктор Кияновський, депутат Чернігівської обласної ради, голова правління Ічнянського заводу сухого молока та масла:

– Моя рідна земля – Полтавщина. Однак так само своїм рідним краєм я вважаю й дорогу, милу Чернігівщину, де мешкаю вже багато років. Адже саме тут відбулося моє становлення як особистості, керівника. У мене тут дуже багато друзів, однодумців, яких я завжди радий бачити. Взагалі, на Придесенні народилося стільки видатних людей! Із задоволенням спілкуюся з професором, академіком Віктором Пабатом, справжніми професіоналами своєї справи – братами Вощевськими – Миколою та Валерієм; знайомий зі знаменитим співаком Валерієм Буймистром, з багатьма іншими чудовими людьми. Всі вони – теж мої земляки!

Дуже вболіваю, щоб в Україні настав мир, це зараз – найголовніше! Ми вже обрали свій шлях і ним потрібно впевнено йти – до Європи, будувати заможну й сильну державу для людей. Це – найбільша моя мрія! Маю надію, що вона здійсниться. Мільйони наших співвітчизників нарешті відчули себе народом, об’єдналися для захисту України. Я переконаний, такий народ ніхто не зможе перемогти!

Валерій Колоша, депутат Чернігівської обласної ради, директор ПСП «Пісківське» (село Піски Бахмацького району):

– Так, сьогодні – незвичайний день. Це – мабуть, найрадісніший день у цьому році, адже разом збирається скільки відомих та шанованих людей, наших земляків. Де б ми тепер не проживали, всіх нас об’єднує одне – любов і повага до рідної землі. Де б не була людина, як би не складалася її доля, вона завжди думками повертається до батьківського порога. От якраз цим острівцем, батьківським порогом і є Чернігівське земляцтво.

Ольга Євченко, солістка гурту «Смоляни», художній керівник Будинку культури в селі Красносільське Борзнянського району, заслужений працівник культури України:

– Наші земляки – справжні патріоти України, які щиро допомагають рідній Чернігівщині, підтримують наших мужніх захисників Батьківщини. Нещодавно наші творчі колективи – «Смоляни» та «Смоляночка», і депутат обласної ради, меценат Валерій Колоша побували на передовій, виступили перед українськими бійцями. Це – вже п’ята наша поїздка в АТО, і це – дуже важливо! Тому навесні плануємо вирушити туди знову. Взагалі, я думаю, що духовність, культура – це те, на чому тримається чернігівська земля. Хотіла б, користуючись нагодою, побажати всім землякам, щоб вони завжди були усміхнені, щасливі, щоб у їхніх серцях поселилися мир і спокій. Щоб агресор нарешті залишив нашу землю, й була надія на завтрашній день; щоб Україна відродилася і розквітла, бо вона заслуговує на це!

Віктор Пабат, доктор сільськогосподарських наук, професор, академік:

– Чернігівщина – це наша гордість і слава! Адже чернігівська земля дає світові стільки шляхетних людей! Мета нашого товариства – об’єднати всіх, хто народився на Придесенні, задля здійснення важливих справ – на благо України та отчого краю. Це особливо актуально зараз, коли нам, як ніколи, потрібна єдність. Дай Боже, щоб настав мир, і ми не ходили з простягненою рукою, випрошуючи кошти, адже вони у нас буквально під ногами лежать!

Треба тільки використати свій потужний потенціал. Тепер усе залежить від нас, від нашого патріотизму, духовності, професіоналізму та єднання. Якщо ми почнемо нарешті втілювати національну ідею, а не житимемо лиш за отим недолугим принципом «моя хата скраю», по-справжньому об’єднаємося, то, я переконаний, у нашій державі будуть мир, добро та достаток!

Валерій Буймистер, народний артист України, Шевченківський лауреат:

– Земляки – це споріднені душі. Люди, які небайдужі у своїх помислах, діях, вчинках, а якщо мова про наших відомих творчих, талановитих людей – у своїх творах про рідний край, дорогу малу батьківщину. Я вважаю, що всі ми – щасливі люди, адже народилися на Придесенні! Тож нам, справді, є чим пишатися. А найголовніша цінність нашого краю – це люди й духовні скарби рідної землі!

Українське духовенство
Підписання Угоди про співпрацю
Почесний громадянин Чернігівщини Віктор Ткаченко
Виступи фольклорних колективів

Сергій Дзюба

 

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?