4 райони для Чернігівщини — це замало!

На Чернігівщині у рамках проведення адміністративно-територіальної реформи варто створити більше ніж 4 райони. У цьому переконана керівниця однієї з фракцій у Чернігівській обласній раді Ольга Чередник.

За її словами, в облдержадміністрації зараз розглядається варіант поділу території Чернігівщини (або об`єднання існуючих районів) у 4 адміністративні одиниці – Чернігівський, Ніжинський, Прилуцький та Північний райони. Якщо адміністративні центри перших трьох районів зрозумілі, то у Північному районі на роль центра можуть претендувати кілька міст.

«За основу створення районів взято кількість населення (150 тис.) і площу, але, приміром, щодо віддалі від населених пунктів до центру району не більше 60 км – ця позиція не дотримана», – пояснила Ольга Чередник.

Крім того, на її думку, важливо врахувати не тільки статистичні дані населення і площ територій, а й соціально-економічні особливості, бюджетні можливості та перспективи розвитку нових адміністративних одиниць.

«Такий підхід не може бути життєспроможним, адже реформа повинна покращити життя місцевих жителів, а не ускладнити доступ до різних послуг. Варто думати не про цифри, а реальних людей», – наголосила депутатка облради.

Ольга Чередник зауважила, що найкраще створити і розглядати кілька моделей районування Чернігівщини, аби обрати найкращий і найбільш оптимальний варіант.

«Чому тільки 4 райони і зациклюватися на цій пропозиції? Може, варто подивитися, які у нас будуть можливості, якщо в регіоні створити 5-6 чи 7 районів?», – сказала вона.

До речі, частина депутатів Чернігівської облради теж скептично оцінюють 4 райони в області, що є за територією однією з найбільших в Україні. Ольга Чередник сподівається, що в ОДА дослухаються до пропозицій обласної ради, а процес обговорення нового районування території Чернігівської області буде публічним.

В контексті

Нагадаємо, що наприкінці 2019 року законопроект про поділ Чернігівської області зареєстрували у Верховній Раді України. Згідно із цим проектом, нинішні 22 райони області також пропонують об’єднати в чотири:

  • до Чернігівського приєднати Городнянський, Козелецький, Куликівський і Ріпкинський райони; до Ніжинського району – Бахмацький, Бобровицький, Борзнянський і Носівський;
  • до Прилуцького – Варвинський, Ічнянський, Срібнянський і Талалаївський;
  • до Корюківсього – Коропський, Менський, Новгород-Сіверський, Семенівський, Сосницький і Сновський райони.
  • Авторами законопроекту є народні депутати Василь Амельченко, Микола Федорук, Олег Медуниця, Андрій Река, Микола Лаврик і Олег Дмитренко.

Голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко є палким прибічником поділу області на чотири райони.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?