Журналісти шукають можливості допомогти полоненому блогерові з Луганська

Понад два місяці минуло відтоді, як у полон бойовиків ЛНР потрапив луганський блогер Владислав Овчаренко – автор твіттер-сторінки «Луганська Хунта».

Його звинуватили в тому, що він є засновником радикального неонацистського угруповання – підпільного відділення батальйону «Азов». Колеги і знайомі стурбовані долею Влада та звернулися до Національної спілки журналістів України з тим, аби ця ситуація була у полі зору медіа і були можливості фінансово допомогти родині ув’язненого юнака.

Зник блогер 10 жовтня, коли ішов на зустріч зі своєю дівчиною. Як повідомляли ЗМІ, він довго не виходив на зв’язок, а пізніше в квартирі його батьків озброєні представники «МГБ ЛНР» провели обшук, забрали комп’ютер матері.

Журналістка ТСН Мар’яна Бухан, яка робила сюжет про затримання Владислава Овчаренка та ще трьох луганчан, каже, що хлопця звинуватили в розповсюдженні листівок з символікою «Азову», у «зраді республіці» та «шпіонажі».

Зараз йому не дозволяють ні з ким спілкуватися, єдине що дозволено – це передавати передачі, – зазначає вона.

Загалом, як розповідають колеги, імовірно, Влада затримали саме через його сторінку. Він розмістив там прохання про грошову допомогу, бо хотів виїхати в Київ, та дав номер картки свого друга Артема Ахмерова. За цим номером ЛНРівці і вийшли на юнаків.

Відтак, було затримано чотирьох хлопців, але двох відпустили, бо їхні батьки змогли «домовитися» та взяти їх на поруки. Артема і Владислава звинуватили в тому, що вони є лідерами угруповання.

Родина Владислава Овчаренка не змогла виїхати з Луганська через його бабусю, у якої проблеми із зором, сам же 19-річний юнак також не готовий був розпрощатися з сім’єю.

Колеги-журналісти висловлюють стурбованість долею Владислава та закликають посприяти в його звільненні. Також шукають можливості фінансової допомоги мамі Влада.

 У ситуації із затриманням журналістів і блогерів важлива публічність. НСЖУ вже поінформувала Міжнародну федерацію журналістів про цей випадок, – коментує перший секретар Спілки Сергій Томіленко. – Також ми шукаємо можливості для підтримки сім’ї Владислава Овчаренка

За матеріалами Національної спілки журналістів України

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?