Збагачення й узурпація влади в Чернігові під красивими гаслами. Відео

Під красивими гаслами триває збагачення й узурпація влади в Чернігові, — вважають підприємці.

Про це понад 20 чернігівських підприємців заявили 17 травня в ході громадського обговорення теми: «Чому міська рада оголосила «війну» кіоскам на зупинках?»

«Замість підтримки приватної ініціативи в бізнесі, залучення інвесторів, створення умов для зміцнення позицій місцевих підприємств і покращення якості життя в Чернігові, підвищення добробуту всіх жителів (а не лише наближених до мера людей), нам постійно перешкоджають, змушують згортати діяльність, закривати ФОПи й звільняти людей. Бізнес ніколи не буде розвиватися в умовах невизначеності, нестабільності й постійного тиску», – обурюються чернігівці.

Приводом для цієї розмови став проект рішення виконкому Чернігівської міської ради «Про заборону роздрібної торгівлі пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами у тимчасових спорудах (зупинкових комплексах), розташованих на об’єктах транспортної інфраструктури у місті Чернігові», що був оприлюднений на офіційному сайті Чернігівської міської ради 27 квітня цього року. Обґрунтування проекту такі: зменшити шкідливий вплив споживання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів на мешканців міста Чернігова. Через певний час цей Проект рішення буде винесений на розгляд і затвердження сесії Чернігівської міської ради. Однак підприємці з цим категорично не згодні!

— Вже понад рік триває тиск на малий і середній бізнес у Чернігова з боку представників міської влади та її оточення, – висловлює позицію присутніх підприємців Владислав Москальчук. – Під гаслами збудувати європейське місто, залучити інвесторів, створити нові робочі місця, поліпшити благоустрій міста команда діючого мера почала втілювати в життя проекти, в яких відкрито прослідковується корупційна складова. Так, за останні два роки в місті відбулися фантастичні зміни: будуються дороги, відновлюються парки, безліч фонтанів, зупинкові комплекси, місцевий пляж перетворився справді на золотий. Але чи насправді все так гарно? Процес децентралізації дійсно призвів до збільшення надходження коштів до місцевого бюджету, але як його витрачають, на які цілі та хто на цьому заробляє?

За словами Владислава Москальчука, міська влада оголосила «війну» підприємцям з таких причин. По-перше, це дуже гарний заробіток. У місті Чернігові планується встановити близько 450 зупинок, на облаштування яких загалом з бюджету було витрачено 16 млн. гривень. А до 2020 року планують виділити ще понад 50 млн. гривень. Загалом – понад 66 млн. Кожну зупинку далі потрібно буде утримувати в гарному стані: мити, прибирати, замінювати скло та ін. І все це – за рахунок міського бюджету. По-друге, йдеться про недобросовісну конкуренцію. Минулого року новостворена рекламна компанія ТОВ «Чернігів-Індормедіа» отримала дозвіл на розміщення рекламних конструкцій на 95 зупинках громадського транспорту. Це в той час, коли в місті діє мораторій на розміщення зовнішньої реклами. Виходить – одним можна, а інших – геть? Чи не є це зловживанням владою?

— Ну, а найлегший спосіб позбавити підприємців робочих місць – це маніпулювання та зловживання правом на видачу, подовження або заборону договорів оренди землі, – продовжує висловлювати думку багатьох чернігівців підприємець Владислав Москальчук. – У більшості підприємців, які володіють МАФами, договори оренди закінчуються наприкінці травня цього року, і влада всіма способами сприяє їх не подовженню, чим порушує права громадян (підприємців). А для ще більшого залякування цей створений проект рішення «Про заборону роздрібної торгівлі пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами у тимчасових спорудах (зупинкових комплексах) розташованих на об’єктах транспортної інфраструктури у місті Чернігові», який повністю порушує ЗУ «Про захист економічної конкуренції».

Тож вже найближчим часом десятки підприємців у Чернігові можуть втрати свій бізнес, адже зупинки, встановлені ними за власний рахунок, будуть демонтовані та відправлені на металобрухт. Сотні працівників втратять роботу й можливість годувати свої родини. Бюджет недоотримає мільйони гривень. Соціальна напруга в місті зростатиме. Чи збудує ця влада європейське місто, руйнуючи робочі місця та знищуючи малий та середній бізнес?! Звільнені люди будуть змушені шукати роботу за кордоном. І це відбувається в той час, коли мер Атрошенко постійно наголошує на тому, що проблема трудової міграції – загроза національній безпеці.

Експерт з регуляторної політики Віталій Сальва повідомив, що в аналізі регуляторного впливу вищезгаданого Проекту рішення регуляторним органом визначена Чернігівська міська рада, а розробником документа – управління економічного розвитку Чернігівської міської ради. Підприємці підготували свої зауваження та пропозиції й направили розробнику відповідно до ст.6 ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». «Перед винесенням на сесію Чернігівської міської ради цього Проекту розробник повинен або врахувати надані зауваження, або мотивовано їх відхилити, – говорить Віталій Сальва. – На мій погляд, реальна мета цього документу прихована та не відповідає проблемі, на яку спирається розробник, аби прийняттям проекту її врегулювати».

Зокрема, в Проекті зазначається, що якісь недобросовісні суб’єкти господарювання порушують законодавство, що регулює правила продажу алкоголю та тютюну. Втім, не зазначено, що це за суб’єкти господарювання. Чому ця проблема стосується саме зупинкових комплексів? Зазначається, що треба зменшити вплив шкідливого впливу споживання алкоголю та тютюну на мешканців міста. Чому в цьому винні саме зупинкові комплекси? Експерт вважає, що єдиний можливий правовий варіант дій регуляторного органу – відмовитися від прийняття рішення «Про заборону роздрібної торгівлі пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами у тимчасових спорудах (зупинкових комплексах), розташованих на об’єктах транспортної інфраструктури у місті Чернігові» та розробити проект нового рішення щодо обмеження (в межах норм, визначених ст.15-3 ЗУ Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів») продажу алкоголю та тютюну всіма суб’єктами господарювання у всіх торгівельних об’єктах (крім закладів ресторанного господарства) або розробити інші заходи (комплекс заходів), що не передбачають регулювання господарської діяльності.

Завідувач сектору державної регуляторної служби в Чернігівській області Сергій Проценко має таку думку: «Вищезгаданий Проект рішення Чернігівської міської ради не узгоджується з вимогами ст.4 ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Він порушує принципи: доцільності – обґрунтована необхідність державного регулювання господарських відносин з метою вирішення існуючої проблеми, адекватності – відповідність форм та рівня державного регулювання господарських відносин потребі у вирішенні існуючої проблеми та ринковим вимогам з урахуванням усіх прийнятних альтернатив, ефективності – забезпечення досягнення внаслiдок дії регуляторного акта максимально можливих позитивних результатів за рахунок мінімально необхідних витрат ресурсів, збалансованості – забезпечення у регуляторній діяльності балансу інтересів суб’єктів господарювання, громадян та держави».

Сергій Проценко наголосив, що відповідно до вимог ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України. Натомість розробником не дотримано вимоги ч.3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

— Ми постійно чуємо від влади, що місту потрібні інвестиції, але водночас вона відмовляється від своїх чернігівських інвесторів, – підсумував обговорення один з учасників-підприємців. – На жаль, з нами не ведеться діалог. Зі сторони виглядає так, що проходить зачистка в місті, щоб перевести підприємців на орендні площі. Для порівняння: під час дії прямої угоди з міською радою ми платимо за оренду під одним кіоском близько 260-300 грн. на місяць, а після укладання угоди з комунальним підприємством ця сума зростає одразу в 5 разів! Ми вкотре звертаємося до представників влади з проханням почути нас. Якщо ж цього не відбудеться, вже на початку червня готові вийти на мітинг для відстоювання своїх законних прав».

З проектом рішення виконкому Чернігівської міської ради «Про заборону роздрібної торгівлі пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами у тимчасових спорудах (зупинкових комплексах), розташованих на об’єктах транспортної інфраструктури у місті Чернігові» можна ознайомитися за ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Пряма мова:

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?