Замість 22 пропонується тільки 4. Люди обурені скороченням районів

При формуванні районів має бути конструктивний діалог між владою і людьми, — депутатка Чернігівської облради.

Уряд затвердив список 129 районів в Україні замість 490 наявних. Як зазначила депутатка Чернігівської обласної ради, директорка регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Ірина Грозенко, цей перерозподіл районів – необхідний черговий етап децентралізації влади. Без нього вона не відбудеться.

«Але важливо, щоб цю нову карту держави сприйняли та підтримали українці. Адже несправедливе, на їхню думку, «нарізання» карти під місцевих «князьків» може призвести до масових акцій протестів, а то й зриву децентралізації», – зауважила вона.

Ірина Грозенко підкреслила, що на Чернігівщині місцеві жителі обурені значним скороченням районів – замість 22 пропонується тільки 4, однак для забезпечення надання якісних послуг в регіоні має бути 5-6 районів. Недаремно жителі Мени, Бахмача, Корюківки почали активні кампанії щодо розширення кількості районів на Чернігівщині.

Депутатка зазначила, що її фракція в обласній раді застерігає владу від кроків, які не підтримують люди.

«Влада вже отримала конфлікти під час перекроювання об’єднаних територіальних громад. Важливо на етапі районів не стати на ті самі граблі. Має бути не монолог влади, а конструктивний діалог між владою з одного боку, та громадами з людьми – з іншого. Тільки так реформа буде підтримана та буде ефективною», — прокоментувала Ірина Грозенко.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?