Захисну смугу притоки річки Білоус на Чернігівщині переорали

Інспектори Державної екологічної інспекції у Чернігівській області перевірили територію прибережної захисної смуги притоки р. Білоус.

За результатами заходів державного нагляду (контролю) на території Ріпкинського району виявлено грубі порушення природоохоронного законодавства. Про це редакції повідомили в Державній екологічній інспекції у Чернігівській області.

Встановлено, що на території Красківської сільської ради в межах прибережної захисної смуги притоки річки Білоус сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Дружба-Нова» здійснює обробіток земельних ділянок, переданих у користування для ведення товарного с/г виробництва та викорчовує дерева для підготовки земель до посіву сільгоспкультур.

Нормативна прибережна захисна смуга притоки річки Білоус (25 метрів) частково переорана, що є порушенням природоохоронного режиму використання земель водного фонду та вимог статей 60, 61, 96 Земельного кодексу України, а також Водного кодексу України (статті 80, 81, 88, 89). Окрім того, визначено, що земельна ділянка використовується в межах водоохоронної зони без правовстановлюючих документів.

Залишки викорчованих дерев, які, до речі, знаходяться на паях громадян, призводять до несанкціонованого розміщення с/г відходів (гілок дерев, деревини тощо), чим порушено норми статей 35, 46 Закону України «Про охорону земель» та статті 33 Закону України «Про відходи».

Інспекцією проведено розрахунки розмірів шкоди, заподіяної державі внаслідок:

– самовільного зайняття земельної ділянки прибережної захисної смуги притоки річки Білоус, сума збитків становить більше 5 тисяч гривень;

– засмічення земельних ресурсів сільськогосподарськими відходами через порушення природоохоронного законодавства в нормативній прибережній захисній смузі притоки річки Білоус, сума збитків становить 439 тисяч гривень.

Як повідомили в Державній екологічній інспекції у Чернігівській області, відповідні матеріали передано до Ріпкинського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?