Забруднена з Росії річка Десна надходить в Україну

Про страшну екологічну катастрофу, і зокрема, про забруднення річок Судості і Десни, розповіли громадські екологи з Росії.

Захисники природи Олександр Маркін і Олександр Білоножко розповіли росіянам, та й не тільки їм, про трагічний стан зазначених річок. Вони намагаються хоч якось донести до громадськості про страхітливу ситуацію, яку, якщо не виправити вже сьогодні і терміново, то ми всі — й українці, і росіяни, будемо пожинати негативні плоди сьогоднішньої безгосподарності, шкоди, ненажерливості і дурості людської.

Олександр Білоножко розповів про те, як сильно забруднені річки і до чого це може привести вже в недалекому майбутньому. У верхів'ях річки навіть не росте вже трава, яка зазвичай є природним фільтром. Вода повністю не очищається, а тільки пливуть сливи з каналізації без будь-якої очистки. Дві річки просто вмирають стрімко на наших очах, а одна з них йде на простори України.

Захиснику річок Олександру Білоножку співробітник ФСБ, який виїжджав на місце, де активно (це видно на зафіксованому відео) стікає безпосередньо, без всяких очисних фільтрів, пінна рідина з місцевого заводу в річку, так прямо і сказав: «Ми з тобою добре розуміємо, що це дуже недобре, але якщо ця інформація дійде до України — це буде дуже погано».

... Все почалося ще з 2014 року. З того моменту неочищену каналізацію в Брянській області стали постійно скидати в річки. Річка Судость впадає в Десну на території Чернігівської області.

Звичайно, від цього страждає природа: в річці Бабинець, наприклад, норма забруднення перевищена в 920 разів, а в річці Вабля зовсім не залишилося риби. Як розповіли в місцевій прокуратурі, щотижневий збиток від скидання каналізації становить 13 мільйонів 600 тисяч рублів.

Про те, хто винен в тому, що відбувається, чи пов'язаний з цим губернатор Олександр Богомаз і чому ситуація може перерости в міжнародний скандал, — в новому відео захисників річок.

Також, громадські екологи поширили інформацію про те, що з цим можна зробити, щоб не сталося масштабної катастрофи.

Инструкция для подачи жалобы в прокуратуру онлайн:

  • Пролистать/прочитать информацию от прокуратуры. Нажать «Согласен».
  • Тип обращений: «Обращение гражданина (физического лица) о нарушении его прав» (галочка уже стоит на этом пункте).
  • Заполнить ФИО.
  • Выбрать регион, в котором нарушены права: Россия — Брянская область.
  • Страны: Россия, регион: Брянская область.
  • Отправить в прокуратуру: «Прокуратура Брянской области».
  • Индекс, населённый пункт и адрес заполнять необязательно.
  • Адрес электронной почты заполнить нужно.
  • Контактный телефон — по желанию.
  • Тематика обращения: «По вопросам охраны окружающей среды и природопользования» (10 пункт из списка).
  • Текст обращения: текст после 16 пункта нужно скопировать и вставить в это поле.
  • Код, изображенный на картинке нужно переписать с картинки и ввести в пустое поле.
  • «С политикой конфиденциальности согласен» — нужно поставить галочку.
  • Нажать на кнопочку «Отправить».

Текст жалобы:

«Прошу Вас провести проверку по факту сброса неочищенных вод в реки Бабинец, Вабля и Судость предприятиями МУП ДКХ Стародуб и ТНВ «Сыр Стародубский». 

Из-за того, что очистные сооружения города Стародуба не справляются с потоком канализации с сырного завода ТНВ «Сыр Стародубский» и предприятия ОАО «Консервсушпрод», реки Бабинец и Вабля полностью мертвы (информация взята из правительственных докладов об экологии в области: kpl32.ru/?page=316). БПКв месте впадения городской канализации в реку Бабинец превышает допустимые нормы в 920 раз, фосфатов — в 48 раз, нефтепродуктов — в 29,2 раза, ионов аммония — в 7,8 раз, нитрит-ионов — в 1,3 раза, хлоридов — в 1,3 раза, сухих остатков — в 2,4 раза (согласно протоколу №375/06 от 10.10.2014 г. Брянского филиала ФБУ «ЦЛАТИ по ЦФО»). 

После 2014 года о результатах проверок неизвестно. Еженедельный ущерб экологии реке Бабинец, а фактически — Брянской области, согласно заявлению прокурора М.В. Зубко, составляет 13,6 миллионов рублей или 652.800.000 за год, или 3.264.000.000 за последние 5 лет. 

Экологии Брянской области нанесён колоссальный ущерб. Данные действия предприятий подходят под состав уголовного преступления, предусмотренного статьями:

  1. 247 УК РФ о нарушении правил обращения экологически опасных веществ и отходов.
  2. 250 УК РФ о загрязнении вод.
  3. 257 УК РФ о нарушении правил охраны водных биологических ресурсов. 

ПРОШУ: 

  1.     Провести проверку уровня загрязнения рек Бабинец, Вабля и Судость.
  2.     Провести проверку законности действий МУП ДКХ Стародуб.
  3.     Провести проверку законности действий ТНВ «Сыр Стародубский» и ОАО «Консервсушпрод».
  4.     Привлечь к уголовной ответственности всех виновных в загрязнении рек.
  5.    Приостановить деятельность предприятий ТНВ «Сыр Стародубский» и ОАО «Консервсушпрод» до окончания постройки всех очистных сооружений.».

Автор публікації: Андрій Аксьонов

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?