З Україною в серці

Презентація. Днями завітала на Ічнянщину поетеса Ганна Демиденко (Ходак), яка нещодавно переїхала з Полтавщини на постійне місце проживання до Чернігова. Народилася Ганна Петрівна у с. Верескуни Ічнянського району, тож для неї ця поїздка була дуже значимою. І ніякі негаразди природи, а саме була хуртовина, не стали їй на заваді… З непідробною цікавістю її зустріли «криничани», оскільки поетеса виявила бажання стати членкинею Ічнянського районного літературного об’єднання «Криниця».

Поезією вона захоплюється з дванадцяти років, і часто таке вміння використовувала у своїх творах та на шпальтах газет «Червоний прапор» і «Світлиця». Та більше можливості присвячувати себе творчості з’явилося тільки після виходу на заслужений відпочинок. Здобувши вищу освіту у Полтавському педагогічному інституті на філологічному факультеті, вона викладала у сільських школах російську мову та зарубіжну літературу. Пані Ганна розповіла, як їй не вистачає тепер цього спілкування з дітьми, тож вона стала спілкуватися з цілим світом за допомогою ручки і зошита.

З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ

З Україною в серці

Я живу і борюсь,

І в нерівному герці

Не зломлюсь, не скорюсь.

Й на задимленім полі

За свободу в бою

Я подякую долі

За сміливість мою.

Бо моя Україна –

То не просто земля –

Сторона солов’їна,

Батьківщина моя!

Ганна Демиденко

Починаючи з 2012 року, одна за одною з’явилися поетичні збірки Ганни Демиденко «Калинова сопілка» (2012), «Три сонця»(2013), «Герої не вмирають» (2014), «Вони умирали двічі» (2015) та «З Україною в серці» (2017). Авторка створює патріотичні, ліричні та філософські вірші. В її рядках – пекучий біль від трагічних подій на сході країни і тяжких втрат, глибокі переживання за долю рідного краю, спогади про його минуле і славних земляків. Ніжним почуттям пройняті ліричні поезії, а вірші про природу захоплюють умінням поетеси помічати в ніби звичайній простоті справжню велич і красу. Слід зазначити, що більше ніж півсотні її віршів покладено на музику талановитими композиторами.

Збірки Ганни Петрівни вже є і в багатьох бібліотеках Чернігівщини. Чимало віршів вона виклала в Інтернет, зокрема на сайт «Клубу поезії», що діє під егідою популярного всеукраїнського журналу «Дніпро» (під своїм псевдонімом Ганна Верес), де вона в повній мірі продемонструвала свій непересічний талант. Авторка могла б надрукувати ще не одну збірку на різні теми, але, як і у багатьох нинішніх українських літераторів, для цього просто не вистачає коштів… Втім, вихід знайдено – Інтернет. Тож я всім пропоную зайти на зазначений сайт і насолодитися талантом цієї скромної, але до глибини душі люблячої Україну, жінки.

Ірина Шкребко,

заступник голови Ічнянського районного об’єднання літераторів «Криниця», поетеса

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?