З 1 квітня запроваджується сезон тиші

З 1 квітня настає так званий «сезон тиші» — період, протягом якого забороняється проведення заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою.

У лісах та на об’єктах благоустрою суворо заборонено будь-які заходи, що можуть спричинити шумові хвилі та занепокоїти тварин. Це пов’язано з тим, що саме в цей період відбувається масове розмноження диких тварин та їх міграція.

Серед заходів, що категорично забороняються:

  • стрільба,
  • проведення вибухових робіт, феєрверків,
  • санітарних рубок лісу,
  • використання моторних маломірних суден,
  • проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.

Відповідні заборони передбачені Законом України про «Про тваринний світ» та спрямовані на охорону середовища існування тварин.

Закінчується «Сезон тиші»15 червня.

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області нагадує, що незнання законів не звільняє від відповідальності («не знав — твоя проблема, треба було знати»).

За порушення вимог охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин винні особи нестимуть відповідальність у вигляді накладення штрафу: на громадян від 510 до 850 гривень, а на посадових осіб – від 850 – 1190. За невжиття  заходів щодо запобігання загибелі диких тварин, погіршення середовища їх перебування та умов міграції або добування диких тварин, які зазнають лиха, накладатиметься штраф у розмірі від 850 – 1190 гривень.

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області закликає громадян бути свідомими та зважати на вимоги щодо охорони середовища перебування диких тварин.

Давайте разом берегти природу, сприяти відтворенню популяції лісових звірів і птахів, забезпечувати їх різноманіття та спокійний розвиток фауни в лісах Чернігівщини.

Підготувала Марія Плетінь, спеціально для sknews.net

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?