Як зміняться тарифи на газ для українців, якщо влада узаконить своє рішення

Як відомо, Президент Петро Порошенко закликав НКРЕКУ і Кабмін призупинити рішення про введення абонплати на газ.

«Без діалогу з людьми такі рішення не ухвалюються», — підкреслив він. - Дію цієї постанови потрібно призупинити! Звертаюся до уряду і НКРЕКУ знайти узгоджене рішення, яке б передбачало не підвищення тарифів і поширення субсидій на всі види платежів для всіх, хто цього потребує»., — зазначив Порошенко.

Нагадаємо, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і компослуг, затвердила розмір абонентської плати за підключення до системи газопостачання.

Але це не означає, що рішення НКРЕКУ не може в будь-який момент вступити в дію.

Подаємо цікаву думку експерта — доцільно подивитися на «грошову» проблему, у разі, якщо все ж таки такі нововведення почнуть діяти.

Тетяна Бойко, керівник житлово-комунальних програм громадянської мережі «Опора», експерт РПР.

Національна комісія, що регулює ринки енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) задумала змінити з 1 квітня методику розрахунку тарифів на газ.

Такий тариф для населення розщепиться надвоє і включатиме окремо плату за газ як за товар та абонплату за користування приєднаними потужностями. Абонплата, якщо це введуть в реальність, буде нараховуватися відповідно до одного з 4-х типів газового лічильника та відрізнятиметься в кожного газорозподільного підприємства.

Відокремлення вартості газу від транспортування і постачання є вимогою Третього Енергетичного пакету (пакет законів щодо внутрішнього ринку газу та електроенергії у Європейському Союзі – VoxConnector).

Теоретично, за наявності ринку, споживач у майбутньому зможе змінити постачальника газу. Проте, на сьогодні такої можливості ще немає.

За даними НАК «Нафтогаз України» ми зафіксували* усі варіанти абонплати по кожному із підприємств за місяць, а також за рік – дивитися інтерактивну карту.

*Для того, аби перевірити обсяг абонплати, який стосується кожного конкретного споживача, потрібно клікнути на назву газорозподільного підприємства, яке обслуговує його помешкання, обравши його на мапі України (скажімо, «Київгаз» або «Київоблгаз»). Далі потрібно обрати тип лічильника, який у нього встановлено: його вказано на корпусі засобу обліку (G 1.6 / G2.5 / G4  / G6). Якщо споживач не має лічильника на газ – потрібно дивитися показники абонплати для лічильника G2.5.

Особливо сильно тариф зросте для тих споживачів, які використовують газ для приготування їжі і не мають індивідуального лічильника G1.6. Для ти, хто має лічильник G1.6 – зростання буде менш відчутним. А для споживачів, які використовують газ для опалення, оплата залишиться незмінною, а то і зменшиться.

VoxConnector, спеціально для sknews.net

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?