Як «Зеленбуд» дбає про благоустрій зелених зон в районі Золотого пляжу

Вже за кілька днів у Чернігові стартує пляжний сезон. Керівники комунальних підприємств, відповідальні за цей напрямок, звітують про проведену роботу.

Зокрема, на території єдиного в нашому місті офіційного пляжу відновлені комунікації та відремонтовані лавки, вбиральні, навіси, спортивні майданчики, пошкоджені паводком. Вивезене сміття та повалені дерева. До благоустрою території, що прилягає до пляжу, підключилися й працівники КП «Зеленбуд». Йдеться, зокрема, про відновлення зелених зон обабіч під’їзних доріг, нову клумбу та видалення сухостою, аварійних гілок і дерев.

— Після проведення дорожньо-будівельних робіт завжди залишаються пошкоджені «зелені» ділянки, що прилягають до зони ремонту, – пояснює керівник комунального підприємства «Зеленбуд» Роман Старіков. – Їх треба відновлювати, і саме цим ми зараз займаємося. Мова про дорогу, що веде до Золотого берега. За технологією проведення робіт, будівельники спочатку роблять «корито», знімають грунт, вкладають щебінь, потім пісок, готують «подушку», а вже потім – нове покриття. Після цього з обох боків дороги залишаються некрасиві «борти», тож наше завдання – вирівняти відкоси, відновити зелені зони, провести благоустрій.

За словами керівника «Зеленбуду», ці роботи виконуються вручну за допомогою лопат і грабель. На сьогодні на цій ділянці трудяться 9 озеленювачів, їм допомагають 5 робітників із будівельної бригади КП «Зеленбуд». Це доволі складно, оскільки техніка тут нічим не допоможе. Майже кожен з нас час від часу працює на дачі чи городі, тому знає, наскільки це кропітка й фізично виснажлива справа. Але поступово порядок наводиться. Фото ілюструють, що було зроблено останнім часом, та як ці зелені зони обабіч дороги виглядали ще кілька днів тому.

Крім того, на місці розворотного кільця фахівці «Зеленбуду» розбили ще одну клумбу, посіяли там траву та висадили чорнобривці, а також – декоративний вид верби. Роботи з благоустрою вул. Берегової та під’їзної дороги до пляжу триватимуть і надалі, після відкриття офіційної зони відпочинку.

Як повідомлялося раніше, цього року на території Золотого пляжу буде встановлено парковочний касовий апарат, камери відеоспостереження та медичний пункт, окремо визначені місця для паління. Також з’являться вказівники для людей з особливими потребами, на територію пляжу їх підвозитиме електрокар. Міський голова Владислав Атрошенко вважає за необхідне встановити й дорожні знаки, які забороняють паркування вздовж зеленої зони.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?