Як застраховані особи Чернігівщини отримують медичні та соціальні послуги

За 10 місяців 2017 року витрати з бюджету Фонду на медичні та соціальні послуги застрахованих осіб Чернігівської області склали 16 млн 118 тис. грн.

Асигнування в сумі 12 млн 030 тис. грн спрямовано за соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності на відновлювальне лікування (медичну реабілітацію) в умовах санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм та 4 млн 088 тис. грн – на медичну, професійну та соціальну реабілітацію потерпілих за соціальним страхуванням від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.

У закладах охорони здоров’я було проліковано і забезпечено медичною реабілітацією (відновною терапією) 159 потерпілих на виробництві, серед них у санаторно-курортних закладах – 17 осіб. Обсяг фінансування цього виду послуги склав 1 млн. 217 тис. грн.

За санаторно-курортне оздоровлення інвалідів внаслідок трудового каліцтва та супроводжуючих осіб сплачено оздоровницям за звітний період 594 тис. грн. Крім того відшкодовано проїзд до місця лікування і назад цим потерпілим та супроводжуючим особам на загальну суму 27 тис. грн.

У відповідності до висновків медико-соціальних експертних комісій потерпілих забезпечено:

– технічними та іншими засобами реабілітації 47 осіб (профінансовано 298 тис. грн.);

– лікарськими засобами та виробами медичного призначення 78 осіб (494 тис. грн.);

– слуховими апаратами 2 осіб (33 тис. грн.)

– спеціальним медичним доглядом 12 осіб (332 тис. грн.);

– постійним стороннім доглядом 58 осіб (832 тис. грн..);

– побутовим обслуговуванням 67 осіб (490 тис. грн.);

– транспортним обслуговуванням 11 осіб (4 тис. грн.)

Крім того потерпілі отримали 6 спеціальних засобів пересування (колясок) загальною вартістю 187 тис. грн. Разом з тим виплачено компенсацію на загальну суму 22 тис грн на бензин (пальне), ремонт і технічне обслуговування 78 автомобілів інвалідів унаслідок трудового каліцтва, що свого часу були придбані Фондом.

Упродовж січня – жовтня закладами охорони здоров’я області видано 1004 путівки, придбаних за кошти Фонду для передачі їх застрахованим особам. Хворі, що перебували на стаціонарному лікуванні в центральних районних, міських та обласних лікарнях після перенесених захворювань і травм не пов’язаних з виробництвом, були направлені на відновлювальне лікування в профільні реабілітаційні відділення 21 санаторію.

Загалом коштом Фонду оплачено медико-соціальні послуги 1382 застрахованих осіб області, в тому числі 972 працюючих громадян, 32 дітей (батьки яких працюють) та 382 потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання. Із них 15 потерпілих, які переселилися з території проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях.

Галина Мазур,

заступник начальника відділу медичних та соціальних послуг управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?