Як в колоніях Чернігівщини відсвяткували Великдень

Ранок Великодня в установах виконання покарань управління Державної пенітенціарної служби України в Чернігівській області розпочався по особливому. В цей день в установах, як і в кожній родині, готується святковий обід для засуджених, а на обід кожен засуджений та ув`язнений отримав святкову пасхальну булочку та крашанку.

DSC05624На Великдень священнослужителі відвідали колонії та освятили паски засуджених. До Новгород-Сіверської установи виконання покарань (№ 31) завітав священнослужитель Спасо-Преображенського монастиря отець Олександр, який провів урочисте богослужіння і освячення пасок. На богослужінні були присутні всі бажаючі засуджені. Співробітники установи, які перебували на службі, також мали змогу прийняти участь у богослужінні та освятити паски.

DSCN3556Значну увагу приділено найменш чисельним категоріям ув`язненим, що утримуються в Чернігівському слідчому ізоляторі. Це неповнолітні ув`язнені, оскільки саме вони найбільше потребують духовної, моральної, соціальної підтримки. Щоб дати можливість неповнолітнім провести свято, Чернігівський слідчий ізолятор відвідали представники Благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр» та представники громадськості. Небайдужі благодійники привезли до СІЗО пасхальні ласощі.

DSCN5658В Прилуцькій виховній колонії з метою підвищення значення християнських традицій у духовному вихованні підлітків, формування у них ідеології злагоди, терпимості та поваги до релігійних поглядів, обрядів та звичаїв свого народу напередодні цього чудового свята засуджені юнаки втілили свої фантазії та проявили свої здібності, виготовивши великодні листівки своїм рідним. На Великдень обряд освячення пасок у виховній установі провів настоятель храму Анастасії Узорішительниці протоієрей Георгій Грига, а вихованці змогли порадувати себе святковими стравами та поласувати головною прикрасою святкового столу – паскою.

DSCN5663Не обминуло це світле свято і засуджених  жінок, які утримуються у Чернігівській виправній колонії (№ 44). Представники Троїцького Свято-Кафедрального Собору провели обряд освячення святкових страв. Найбільше святу дивувались і раділи малюки Будинку дитини, які вперше в житті стали учасниками святкування Великодня.

Засуджених Домницького виправного центру (№ 135) на Великдень відвідали священнослужителі Домницького чоловічого монастиря, провели  богослужіння та освячення пасок, які засуджені чоловіки випекли у пекарні установи.

В Менській виправній колонії (№ 91) святкове богослужіння у церкві та освячення пасок провів отець Олександр.

Ксенія Логвиненко

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?