Як прокуратура Чернігівщини відновлює порушені права дітей

Пріоритетним напрямом у роботі органів прокуратури є захист та відновлення порушених прав дітей та інтересів держави у сфері охорони дитинства.

Про це повідомили в прокуратурі Чернігівської області.

Реалізуючи представницькі повноваження у сфері захисту прав дітей, прокурорами встановлено факти порушення вимог законодавства органами місцевого самоврядування, а саме непогодження за зверненнями уповноваженого органу з питань пробації переліку об`єктів, на яких порушники виконуватимуть суспільно корисні роботи, та видів таких робіт на території відповідних рад.

Адміністративне покарання у виді суспільно корисних робіт має на меті погашення батьками заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини.

Враховуючи, що невиконання зазначених вимог законодавства може призвести до порушення інтересів держави в частині гарантування забезпечення захисту прав неповнолітніх на належне утримання та рівень життя, прокурорами пред’явлено позови до суду.

З початку року Чернігівським окружним адміністративним судом вже задоволено два позови Ніжинської та Чернігівської місцевих прокуратур.

Судом зобов’язано Максимівську сільську раду Козелецького району та Великозліївську сільську раду Ріпкинського району затвердити види суспільно корисних робіт та переліки об’єктів для їх відпрацювання на території сільських рад.

Слід нагадати, що у 2019 році судом задоволено 5 таких позовів.

Подальша робота з цих питань триває.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?