Як працює міграційна служба Чернігівщини

Про рівень якості надання адміністративних послуг населенню та інші аспекти діяльності Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області за 2017 рік розповіла 5 березня 2018 р. керівник цієї служби Ксенія Лук’янець. 

До вашої уваги — стислий публічний звіт Ксенії Лук’янець.

Пряма мова:

 

2017 рік ознаменувався для України подією історичного значення – 17 травня — в Європарламенті було підписано законодавчий акт щодо запровадження безвізового режиму для громадян України. Цієї визначної події чекала вся Україна, втім їй передувала низка заходів та завдань Плану дій щодо лібералізації візового режиму Європейського союзу для України, які покладені саме на Державну Міграційну службу.

Одним з основних напрямків у роботі УДМС України в Чернігівській області стала реалізація «Стратегії реформування системи МВС на 2017-2020 роки», пріоритетами розвитку якої є взаємодія елементів системи: «Безпека»; «Захист»; «Пріоритет прав людини»; «Безпечне та вільне пересування»; «Зручний сервіс»; «Фаховий персонал».

Відтак, стратегічними цілями УДМС України в Чернігівській області у 2017 році були:

– повна автоматизація в територіальних підрозділах, яка призвела до остаточного запровадження біометричних паспортів у всіх 24-х територіальних підрозділах області;

– вдосконалення процесу оформлення і видачі паспорта громадянина України у формі ІД-картки із застосуванням засобів Єдиного демографічного реєстру;

– підвищення якості надання адміністративних послуг та створення умов їх надання за Європейськими стандартами;

– стандартизація операційних процедур щодо оформлення паспортних документів;

– посилення профілактичної роботи, здійснення міграційного контролю на території обслуговування, виявлення та повернення незаконних мігрантів, налагодження ефективної взаємодії з правоохоронними органами області.

Державна міграційна служба України провела масштабні зміни та нововведення щодо виконання нашою державою умов для інтеграції в Євросоюз, однією із них, була підготовка до запровадження біометричних паспортів ще у другому півріччі 2014 року.

В результаті чого в Управлінні Державної міграційної служби України було запроваджено:

– Січень 2015 року – оформлення і видача паспорта громадянина України, що містить безконтактний електронний носій із біометричними даними власника документа – у обласному апараті Управління, Деснянському, Новозаводському райвідділах, Менському районному секторі та Ніжинському міському відділі.

– Січень 2016 року – оформлення і видача паспорта громадянина України у формі ІД-картки. До того, упродовж 2016 року було запроваджено оформлення біометричних документів ще у 4-ох підрозділах: Прилуцький МВ, Бахмацький РС, Козелецький РС, Новгород-Сіверський РС.

– Квітень 2017 року – в усіх 24-ох територіальних підрозділах завершено процес запровадження оформлення біометричних паспортів, як закордонних так і внутрішніх, тоді як на початок 2017 року ці послуги надавали – 8.

Для поліпшення умов надання адміністративних послуг УДМС України в Чернігівській області проведено ряд заходів в усіх напрямках:

– Проведено поточний ремонт приміщення та капітальний ремонт фасаду будівлі обласного апарату та поточні ремонти у 5 територіальних підрозділах Управління – Деснянському та Новозаводському районних відділах у м. Чернігові; Прилуцькому міському відділі; Сосницькому і Чернігівському районних секторах.

При цьому, прийом громадян на час ремонту не припинявся.

– Введено в дію 18 Автоматизованих робочих місць (АРМ) для оформлення біометричних документів, що становить 51 % від загальної кількості, адже упродовж 2015-2016 років було установлено 17 таких комплектів.

– Всі фахівці територіальних підрозділів, які безпосередньо залучені до процесу надання адміністративних послуг – оформлення та видача біометричних документів, пройшли навчання-тренінги з технічного обслуговування, знання нормативної бази, етики спілкування, правил комунікації, клієнтоорієнтовності персоналу.

Протягом 2017 року у шістьох терпідрозділах виконувалась «Комплексна програма з реалізації міграційної політики у територіальних підрозділах УДМС України в Чернігівській області на 2016-2017 роки», яку було прийнято органами місцевого самоврядування. Так, кошти на соціально-культурний розвиток регіону надійшли до Борзнянського, Городнянського, Корюківського, Куликівського, Семенівського та Срібнянського районних секторів.

У зв’язку з запровадженням безвізового режиму, у другій половині 2017 року суттєво зріс попит на адміністративну послугу з оформлення біометричних паспортів громадянина України для виїзду за кордон. В Управлінні та територіальних підрозділах було оформлено майже у два рази більше документів ніж у 2016-му. Зокрема у 2017:

– 58 496 – закордонних паспортів;

– тоді як у 2016 – 29 804 закордонних паспортів, що на 28 692 більше ніж за минулий період.

Найбільше навантаження по області з оформлення закордонних паспортів припало на такі територіальні підрозділи: Обласний апарат Управління, Новозаводський і Деснянський районні відділи в м. Чернігові, Прилуцький і Ніжинський міські відділи, Менський районний сектор.

Відтак, за надання адміністративних послуг населенню УДМС України в Чернігівській області до місцевих бюджетів у 2017 році перераховано – 21 289 659,45 грн, що у 2,5 раза більше ніж у 2016-му році.

Протягом 2017 року у територіальних підрозділах Управління оформлено 30 602 паспортів громадянина України у формі ІД-картки, з яких: – 4673 – термінових (що становить 15% від загального обсягу).

З метою удосконалення умов надання адміністративних послуг населенню, упродовж 2017 року на офіційному веб-сайті ДМС України створено нові онлайн-сервіси: Перевірка стану оформлення документів; Електронна черга; Платіжні реквізити; Перевірка недійсних документів; Електронна приймальня; Перевірка транслітерації; Органи реєстрації.

Також одним із пріоритетних напрямків Управління протягом року була робота з виявлення, запобігання та протидії нелегальній міграції, іншим порушенням законодавства України в міграційній сфері, та притягнення порушників до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Так, упродовж 2017 року було прийнято 166 рішень про примусове повернення з України іноземців, що на 68 більше порівняно з аналогічним періодом; прийнято 17 рішень щодо заборони подальшого в’їзду іноземців в Україну; винесено 19 постанов про видворення в примусовому порядку за межі території України нелегальних мігрантів; примусово видворено 13 осіб.

Фахівці УДМС України в області спільно з представниками ГУНП, Управління патрульної поліції в місті Чернігів, Управління Служби безпеки, Державної прикордонної служби в області провели низку міжвідомчих профілактичних заходів, операцій та відпрацювань: «Мігрант» (з 14.03.2017 по 05.04.2017); «Євробачення-2017» (з 09.05.2017 по 13.05.2017); «Ринок-2017» (з 13.07.2017 по 23.07.2017); «Мігрант» за ініціативою ГУНП (з 20.07.2017 по 31.08.2017); «Мігрант» (з 16.10.2017 по 24.12.2017).

За порушення законодавства про правовий статус іноземців (за ст.203 ч.1 КУпАП) притягнуто 564 особи, що на 102 протоколи більше, ніж у 2016 році. Також до адміністративної відповідальності за порушення законодавства про правовий статус іноземців було притягнуто 94 особи.

Станом на 31 грудня 2017 року на території Чернігівської області проживає 6936 іноземних громадян ( у 2016 році – 6379)

Відділом у справах іноземців та осіб без громадянства у напрямку роботи щодо документування іноземних громадян надано послуг: дозволів на імміграцію 541 особі; документовано іноземців та осіб без громадянства посвідкою на постійне проживання – 751; документовано іноземців та осіб без громадянства посвідкою на тимчасове проживання – 271; Оформлено спеціальних дозволів на в’їзд іноземців або ОБГ на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї 46; Надійшло 472 заяви щодо продовження строку перебування іноземців та ОБГ .

Протягом звітного періоду із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту звернулось 33 іноземця, з них 27 – на момент звернення перебували в Чернігівському ПТПІ, а 6 осіб – громадян Російської Федерації було доставлено Чернігівським прикордонним загоном, оскільки під час перетину кордону звернулись до посадової особи Державної прикордонної служби з відповідними заявами.

У територіальних підрозділах, особливо у прикордонних районах, було приділено пильну увагу до налагодження чіткої взаємодії з працівниками прикордонного відомства, іншими правоохоронними органами щодо проблем біженців або осіб, які потребують додаткового захисту та своєчасного інформування співробітників Управління про звернення вказаної категорії громадян і особливо дітей, розлучених із сім’єю.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?