Як кандидати в депутати рвуться РАЦС побудувати

Сім років тому обласні ЗМІ писали про жалюгідний вигляд РАЦСу в Бобровиці. Будівля 60-х років минулого століття ще тоді потребувала негайного капітального ремонту. Та, на жаль, питання не зрушило з місця.

Старенький будиночок й нині сором’язливо ховається у зелені дерев і кущів. До нього все менше йде молодят, аби урочисто взяти шлюб. Їдуть у сусідні райони, Чернігів, або організовують виїзні церемонії, бо похмура будівля з тріщинами і побитими сходами навіює не надто святковий настрій. Там, чесно кажучи, соромно навіть фотографуватися молодятам… І не дивно: жодного ремонту за понад півстоліття. Хіба що побілили, підфарбували власними силами. Аж раптом – диво! Старенька халупка привернула до себе увагу. І не одного, а одразу двох… кандидатів у народні депутати. Що не зробиш заради тепленького місця під куполом Верховної Ради…

Минулого тижня інтернет-видання опублікували новину: «У Бобровиці встановлять будинок для одружень». Дивна назва: «будинок для одружень» для офіційного РАЦСу або милозвучного – будинок урочистих подій, подумала я. Але новина радісна, то чому б не порадіти разом з бобровичанами. Одразу пішла вже знайомою стежкою, аби привітати начальника з віковою подією і, як кажуть, з перших вуст дізнатися, коли ж молодята матимуть змогу стати на весільний рушник у по-справжньому святковій будівлі…

Виявляється, для начальника Бобровицького районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції у Чернігівській області Оксани Бутакової, довгоочікувана подія є скоріше новиною, яку вона так само, як і більшість, дізналася з інтернет-ресурсів.

«Мені ніхто нічого не повідомляв. Побачила інформацію у ЗМІ, як і Ви, – пояснює Оксана Миколаївна. – Це вже потім я дізналася з неофіційних джерел, що таке рішення було ухвалено на сесії міської ради… Але нам особисто ніхто нічого не казав: ні де той будиночок буде, ні на чиєму балансі його збираються утримувати, ні як там проводитиметься реєстрація… Абсолютно нічого…».

Пані Оксана зізнається, що одружень у Бобровиці мало. І з роками стає все менше. За півроку 2019-го зареєстровано лише 36 шлюбів.

«Порівняно із 2014-им, коли я прийшла на посаду, кількість зареєстрованих шлюбів зменшилась у три рази. Безумовно, це залежить не лише від приміщення, але й від тенденцій молоді теж. Чимало нині пар живе громадянським шлюбом. Є, звісно, й такі, що їдуть розписуватися в інші міста. З того, що мені розказали, на щось грандіозне не варто розраховувати. Це буде встановлений будиночок літнього типу, без меблів… Фанерної конструкції… Ну Ви б пішли туди розписуватись? Я – ні! Але поживемо – побачимо…».

Господиня проводжає мене на вулицю, разом розглядаємо, як потріскалися стіни, обсипався фундамент. Аж раптом помічаємо чоловіка, увагу якого теж привернула старенька хатка в центрі міста, яку видає лише табличка з написом відповідної структури. Молодик фотографує будівлю кілька разів. Знайомимося… Виявляється, це помічник нинішнього депутата-мажоритарника по 210-му виборчому округу Олега Дмитренка, який активно балотується на другий термін. Молодик переконує, що обов’язково покаже зроблені знімки своєму шефу і він неодмінно займеться вирішенням цієї проблеми.

Чому за п’ять років депутатства жодної уваги не було звернуто на плачевний стан приміщення Бобровицького РАЦСу? – цікавлюся у помічника.

– Я особисто вперше бачу цю будівлю. Навіть гадки не мав, що це РАЦС, – здивовано продовжує мій співбесідник.

Частіше приїжджайте, а не лише перед виборами, – раджу немісцевому помічнику.

Оксана Бутакова лише посміхається, мовляв, то ніхто й не гляне, а тут мало не гуртом звернули увагу на занедбану будівлю.

Йду до міської ради, аби дізнатися, що ж то за скороспіле рішення на сесії ухвалили, що навіть начальник РАЦСу про нього не відає. Виявляється, поквапилися з вагомих причин – вибори до Верховної Ради. Кандидат у депутати, який так само квапливо «полюбив» Бобровицю і встановив нещодавно у центрі міста знак із «зізнанням», (а поряд табличку, щоб знали свого героя) Борис Приходько, запропонував громаді і весільний будиночок.

«Напередодні сесії міської ради кандидат у депутати Борис Приходько подав своє звернення, аби ми надали йому дозвіл на встановлення весільного будиночка у нашому місті, – розповідає заступниця голови Бобровицької громади Лариса Петько. – Ми, звичайно, підтримали, бо це безкоштовно. Точніше, за кошти виборчого фонду кандидата. Нам показали на фото в телефоні, як виглядатиме споруда… Схожа на фінський будиночок. Її площа – 49 квадратних метрів всередині і 55 кв. м. зовні. Будинок не буде опалюватися. Там молодята укладатимуть шлюб лише у теплий період року. Ми підключили нашого архітектора, землевпорядника, комісію з питань ЖКГ, промисловості, транспорту та сфери послуг і вирішили, що цей будиночок можна буде встановити біля місцевого краєзнавчого музею. Це якраз навпроти нинішнього РАЦСу».

В оприлюдненому рішенні сесії йдеться, цитую: «Погодити кандидату в народні депутати України по ТВО №210 Приходьку Борису Вікторовичу виготовлення та встановлення тимчасової споруди соціально-культурного призначення (Весільний будинок) на землях Бобровицької міської ради за адресою: м. Бобровиця, вул. Франка, 1/1 (біля музею) за рахунок коштів його виборчого фонду».

Так виглядає запланований Будинок весіль

Одразу постає питання, а чому ця споруда соціально-культурного призначення є тимчасовою? Невже якщо бобровичани не оберуть Бориса Приходька, він образиться і забере його назад?

Жарти жартами, політика політикою, а багатостраждальна будівля Бобровицького РАЦСу, якій вкрай потрібен ремонт, скоріш за все так і далі виглядатиме з кущів в очікуванні молодят…

Сніжана Божок, фото автора

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?