Як і наскільки українцям “по-тихому” урізали субсидії

З початку майбутнього опалювального сезону українці отримуватимуть урізану субсидію. Постанову про скорочення соціальної норми прийняв Кабінет міністрів України, повідомив лідер партії «Успішна країна» Олександр Клименко.

«Соціальна норма – це встановлені державою параметри, в межах яких надається субсидія. Сюди включені площа житла і обсяг газу. Чим більше ця норма відрізняється від реально витраченого опалення, тим менше субсидії отримає українець », – пише політик.

З новими нормами на газ, які вступають в силу з 1 травня, але запрацюють з початком нового опалювального сезону, можна ознайомитися на сторінці Клименка у Facebook.

Політик задався питанням і розібрався, як конкретно це вдарить по кишені українців.

«Скажімо, сім’я з трьох осіб проживає в квартирі (будинку) площею 76 квадратних метрів. Якщо опалення індивідуальне, газове – доплачувати доведеться від 222 до 248 гривень на місяць. Якщо опалення центральне – доплачувати доведеться від 888 до 993 гривень на місяць», – пише лідер партії «Успішна країна».

За словами Клименка, такий варіант економії уряд запропонував (і вже впровадив) на вимогу МВФ. Яка, втім, полягала в тому, щоб збалансувати бюджет України.

«В осінньо-зимовий період минулого року українці змогли погасити тільки 63,4% платежів ЖКГ. Це хронічно мало. Субсидії змушені були оформити половина домогосподарств країни. За моїми підрахунками, заборгованість перед ЖЕКами на кінець цього опалювального сезону перевищить 32 мільярди гривень. Це призведе до того, що комунальні господарства опиняться на межі банкрутства і влада знову, ніхто не згадає вже в який раз, підвищить тарифи», – пояснює всю складність ситуації Олександр Клименко.

Політик впевнений: замкнуте коло можна розірвати лише шляхом встановлення справедливих тарифів.

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?