Визначені нові перспективи для молоді в регіоні Східного партнерства

Підтримка молоді  є однією з головних цінностей Європейського Союзу. Саме тому він створює Європейську школу Східного партнерства, яка дозволить забезпечити молодих людей набором знань, навичок та можливостей, що базуються на європейських цінностях.

Пояснює комісар ЄС з питань європейської політики сусідства Йоганнес Ган.

Нещодавно почався новий навчальний рік. Здібні та цілеспрямовані студенти в різних регіонах Європи рішуче налаштовані здобути нові навички з метою посилення своїх можливостей працевлаштування в майбутньому. Сьогоднішні студенти стануть майбутніми громадянами, лідерами, спеціалістами та підприємцями. Забезпечити їх якicною освітою та належними навичками – це інвестиція в майбутнє.

Тому я дуже радий відкриттю у Грузії школи нового покоління – Європейської школи Східного партнерства. Ця школа –  значне досягнення Європейського Союзу, яке підтверджує його підтримку молодих людей в регіоні Східного партнерства: у Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Республіці Молдова та Україні.

Школа вже відкрила свої двері у Тбілісі для своїх перших 30 студентів віком від 16 до 17 років, які, щоб отримати стипендії, успішно пройшли ретельний процес відбору, що базувався на високих академічних показниках. За підтримки 28 держав-членів Європейського Союзу та шести країн Східного партнерства студентам буде запропоновано високоякісну освіту в форматi академічних курсiв та позакласних заходiв, а також вивчення питань, пов’язаних з Європою, в багатомовному та мультикультурному середовищі.

Здійснення інвестицій у молодь – це мій пріоритетний напрям діяльності. На посаді єврокомісара я активно співпрацюю з шістьма Східними країнами-партнерами в галузі забезпечення більшої кількості можливостей для молоді в регіоні. Я вважаю, що кожен має право на якісну та інклюзивну освіту. В рамках Саміту Східного партнерства в листопаді 2017 року було ухвалено новий пакет підтримки для молоді, з бюджетом у розмірі 340 мільйонів євро, як одне з 20 ключових завдань на період до 2020 року. Це допоможе створити необхідні умови для молодих людей з усього регіону для навчання, роботи, взаємодії із суспільством, а також для повноцінного розвитку їхнього потенціалу.

В рамках цього пакета Європейський Союз посилить одну зі своїх найуспішніших ініціатив – програму «Erasmus+». За нашими підрахунками, до 2020 року понад 80000 молодих професiоналiв, студентів та представників академічного персоналу з регіону Східного партнерства візьмуть участь у програмах обміну.

Я завжди розглядав освіту як найважливішу рушійну силу змін. Однак зміни в галузі технологій та характеристик ринку праці вимагають постійної адаптації. Молоді люди все частіше повинні розвивати навички та підходи, які можуть посилити їхню гнучкість та інноваційність, щоб взаємодіяти із середовищем, що постійно розвивається. Базові та унiверсальні навички, здобуті на різних рівнях освіти, – від дошкільної до середньої та вищої освіти – є надзвичайно важливими.

Ми також знаємо з досвіду, що покращення відповідності між навичками та попитом на ринку праці є ключовим фактором для посилення конкурентоздатності та економічного розвитку в довгостроковій перспективі. У зв’язку з цим шести країнам Східного партнерства постiйно надається підтримка в галузі професійної освіти та навчання. Бюджет у розмірі понад 80 мільйонів євро буде спрямовано на модернізацію систем кваліфікації та посилення привабливості професійної освіти й навчання.

ЄС також рішуче поділяє прагнення шести країн регіону Східного партнерства підтримувати розвиток навичок підприємництва та забезпечити перехід системи освіти на наступний рівень. У цьому контексті програма «EU4Youth» спрямована на покращення перспектив працевлаштування молодих людей – в першу чергу, але не виключно, молодих людей із соціально вразливих та малозабезпечених груп населення – через сприяння розвитку їхнього підприємницького потенціалу та ключових навичок, необхідних для ринку праці. Це здійснюється шляхом створення бізнес-інкубаторів та інноваційних кластерів, менторських програм з підприємництва, а також неформальних додаткових навчальних програм для учнів, що покинули школу достроково.

Підтримка молоді завжди була та буде в центрі уваги Європейського Союзу. Мета Європейської школи Східного партнерства – забезпечити молодих людей належним набором знань, навичок та можливостей, що базуються на європейських цінностях. Я переконаний, що це сприятиме полiпшенню спiлкування та взаєморозуміння в регіоні.

VoxUkraine, спеціально для видання sknews.net

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?