Виборами лікуємося від алкоголізму і наркоманії

Нинішні місцеві вибори у нас, на Чернігівщині, особливі: позачергові вибори до парламенту по 208 округу — замість депутата Валерія Давиденка, який загинув кілька місяців тому.

Це чергова вакханалія демагогії, брехні, пустопорожніх обіцянок, поливання брудом своїх конкурентів. А також перебіжки, кочування так званої місцевої еліти – чиновників, політиків і громадських активістів з одної партії в іншу.

Схоже, це вже стало системністю. Виборчо-газетна вакханалія заполонила усі свої друковані площі. Сторінки місцевої преси аж кишать проплаченими публікаціями кандидатів і партій. Ось звичайна районна газета. Вони хоч і щотижневі, але всього на 8-ми сторінках. І що на них? Ціла сторінка телепрограм, що є просто пожиранням газетної площі, ще сторінка чи й більше оплачених вітань, поминань, реклами. І по 4 – 5 сторінок (!) проплачених виборчих матеріалів.

Або ось – вулична агітація: білборди, сітілайти, агітаційні щити. Місто Чернігів. Такі щити тобто конструкції з подвійними щитами, встановлені в найбільш людних місцях. На цих щитах, призначених для виборчої агітації, повний безлад. Якось вночі такі щити, з обох боків, було обклеєно, повністю (!), листами паперу, на яких – фото чоловіків із заклеєним ротом. І жодного слова більше. Що б це означало? Якась алегорія: мовляв, у нас нема свободи слова? Але ж тут повна свобода, бо навряд чи хтось відповів за таке хамство.

Але дехто не далеко відскочив від цих анонімників. Одна з партій, і вже не анонімними плакатиками, а офіційними, заклеїла повністю подвійний щит з обох боків перед вокзалом.

Але це ще не все. На цих щитах затято клеять і всілякі реклами, оголошення – фірм і приватні. Як тут бути? Виявити не законних розклеювачів просто: вони ж клеять папірці зі своїми координатами, пропонуючи послуги чи товари. Але хто буде їх притягувати до відповідальності? Нехай навіть лише до адміністративної, тобто штрафів. Міська влада? Але місцева влада не має впливати на хід виборів, інакше буде вічно «переобирати» сама себе. Тоді виборчі комісії? Вони, за законом, незалежні від місцевої влади. Але які у них повноваження та й можливості, щоб впорядковувати вуличну агітацію? Тоді, виходить, правоохоронні органи, насамперед поліція? Вони ж у нас відповідають за все щодо правопорядку й законності. Але чи буде поліція займатися такими «дрібницями», як заліплювання щитів агітації?

А поки що інколи трапляються дивні й комічні речі. Ось такий щит неподалік центрального ринку. На цьому фото бачимо й залишки тих листків з фото чоловіків із заклеєним ротом. Але найцікавіше – лівіше. Це рекламні оголошення про лікування від алкоголізму і наркоманії.

Спритники використовують для «просування» своїх послуг і виборчу кампанію. А що – і такий зиск від неї…

Петро Антоненко, редактор газети «Світ-інфо», м. Чернігів.

Фото автора.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?