Впроваджуються нові європейські стандарти обліку лісопродукції

Не з чуток знаємо, що останніми роками у лісовій галузі виникали певні труднощі. Податковий тягар на лісництво — одна з існуючих проблем, яку доводиться, без перебільшення, долати.

В одному з інтерв’ю головний лісівник країни розповів про польський досвід у проведенні реформ. А це і  будівництво лісових доріг, реалізація лісу тощо. Серед певних елементів польського досвіду реформування лісової галузі, «цікавою» є і фінансово-господарська складова.

У Польщі лісозаготівельники сплачують тільки один податок — лісовий. Це аналог нашого фіксованого сільськогосподарського податку. База оподаткування — кількість гектарів лісу, що перебуває в користуванні і залежить від площі головних порід дерев і від їх класифікації за якістю. При цьому лісовий податок є місцевим: усі надходження йдуть до бюджету громади, де розташований ліс. Так, у Польщі держава фінансово заохочує лісові громади і стимулює ефективне лісокористування, оскільки податок сплачується незалежно від фінансових результатів лісозаготівельника.

Про ситуацію  у лісовій галузі, зокрема в Ніжинському державному лісгоспі, розповідає читачам sknews.net депутат Чернігівської обласної ради від Аграрної партії України, директор Державного підприємства «Ніжинське лісове господарство» Юрій Болоховець.

– Дійсно ситуація – складна, тому що надто велике податкове навантаження на нас, лісівників! Якщо говорити про цей рік, то воно вже складає більше 43 відсотків – від загального доходу ми платимо у вигляді податків. Звичайно, за таких умов жодне промислове підприємство не може розвиватися. У наступному році у нас знову додаються податки, зокрема податок на землю, 50 відсотків додається до так званої попневої плати, про яку ми вже раніше говорили. А ще ж врахуйте інфляцію… Тож ми вже орієнтовно додаємо в податках близько п’яти мільйонів гривень. Потрібно розуміти: звідки ці кошти брати?!

У наступному році ми переходимо на нові європейські стандарти обліку лісопродукції… Тобто є багато питань, з якими ми повинні ефективно впоратися. Але настрій у мене – завжди нормальний, бо з поганим настроєм іти на роботу непотрібно.

– Юрію Віталійовичу, щойно закінчилася чергова сесія облради. Ви задоволені ухваленим бюджетом?

– На сесію винесено майже 80 питань. Звісно, найважливіше – це прийняття бюджету. Зрозуміло, сьогодні ми не маємо того бюджету, котрим усі можуть бути задоволені. Зокрема, соціальна сфера отримує кошти не в повному обсязі. Втім, це – реальний бюджет, він достатньо збалансований, наскільки це взагалі на сьогодні можливо. Одне з важливих для мене питань – те, що з наступного року попнева плата – за рубки в лісах – надходитиме безпосередньо на розрахункові рахунки наших громад, і це, звісно, дуже важливий фактор – внесок лісівників у розвиток ОТГ. Тепер важливо, щоб громади використовували все це в інтересах жителів – на ремонт доріг, відновлення якихось насаджень тощо.

Спілкувався Сергій Дзюба

На фото: Юрій Болоховець

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?