Військові медійники удосконалили фаховий рівень

У Чернігові завершилися навчальні збори з прес-офіцерами оперативного командування «Північ».

До заходу залучалися військовослужбовці, які безпосередньо виконують завдання прес-служб військових частин та установ оперативного командування «Північ». Впродовж трьох днів вони підвищували свої фахові навички, обговорювали проблемні питання з цивільними колегами, а також визначали головні напрямки своєї діяльності на наступний рік.

— Особовий склад прес-служб оновився на 90%, тож такі збори є дуже важливими для нас з точки зору підготовки фахівців та бойового злагодження оновленої команди, — зазначив начальник прес-центру оперативного командування «Північ» підполковник Віталій Кирилов.

З метою підвищення ефективності навчальних зборів, до занять залучалися представники Чернігівських мас-медіа та військових ЗМІ.

Зокрема, цікаві для військових майстер-класи провели відомі як в Чернігові, так і в Україні журналісти. Фотокор інформаційної агенції «Укрінформ» та керівник успішної фотошколи Віктор Кошмал яскраво представив учасникам зборів роботу фотокореспондента. Майстер фото поділився секретами успішної фотографії. Він продемонстрував кілька лайфхаків, що допомагають створити фотошедевр в найскладніших умовах зйомки.

Головний редактор новин телеканалу «UA Чернігів» Андрій Титок розповів про власний досвід взаємодії з прес-офіцерами військових підрозділів та військовослужбовцями.

Докладно зупинившись на практиці грамотного висвітлення різноманітних подій у військовій тематиці, він поділився своїм досвідом.  Журналіст зауважив, що лише своєчасне інформування суспільства про справжні обставини проблемних подій рятувало ситуацію і в зародку випереджало виникнення сумнівних чуток і негативної інформації.

— Довіряйте чесним журналістам, наше прагнення донести правду збігається з вашим, — підкреслив Андрій Титок. — Але коли намагаються приховати правду, про обставини подій повідомляють нечистоплотні ресурси, і далеко не завжди вони це роблять релевантно.

Одна з кращих журналістів медіа-агенції «ЧEline» Ольга Лазун розповіла про свій ресурс, пояснила механізм роботи такого багатопрофільного медіа, як «ЧEline».

«Матеріали, які ми створюємо, публікуються в першу чергу на інтернет-сайті. Потім кращі з них друкуються вже в газеті…, яка виходить щотижня накладом 20 тисяч екземплярів, і має своїх постійних читачів. Крім газетної та електронної версії, новини «ЧEline» виходять і в телевізійному форматі. Це допомагає швидко та якісно доносити інформацію до мешканців Чернігівщини, висвітлюючи найрізноманітніші теми, в тому числі і з військової сфери», — акцентувала увагу Ольга Лазун.

Начальник Чернігівського відділення спеціальних кореспондентів Інформагентства Міноборони України “АрміяInform” підполковник Олександр Парій розповів про особливості роботи агенції, що була створена близько року тому, а також поділився досвідом власної журналістської діяльності та окреслив коло тем, цікавих для висвітлення у військових ЗМІ.

Він наголосив, що кожен матеріал перед публікацією проходить ретельну кількарівневу перевірку, закликав представників військових підрозділів до активної співпраці з висвітлення діяльності Збройних Сил України та створення цікавих і актуальних матеріалів про сьогодення Збройних Сил України, зокрема і нарисів про кращих військовослужбовців.

Загалом всі спікери наголошували, що журналісти, як військові, так і цивільні, готові до систематичної плідної співпраці з підрозділами, треба лише налагодити шляхи цієї співпраці і підтримувати робочі стосунки з місцевими ЗМІ.

На завершення зборів відбулося відкриття фотовиставки «Захисник України», яку створено за матеріалами воєнних фотокорів, які брали участь у фотоконкурсі оперативного командування «Північ».

Олександр Парій,

Інформагентство Міноборони України «АрміяInform» (м. Чернігів)

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?