Відкрили міні-музей Олександра Довженка в Чернігові

Днями в Чернігівській центральній міській бібліотеці для дітей імені Олександра Довженка відбулося велике та зворушливе свято, на яке завітали не тільки мешканці обласного центру, а й чудові гості. Адже в приміщенні бібліотеки відкрили міні-музей імені Олександра Довженка в Чернігові – така його офіційна назва. Причому віднині цей музей працюватиме тут постійно і безкоштовно для відвідувачів.

Це – просвітницький проект, реалізований у рамках «Бюджету участі – 2017» Чернігівської міськради. Міні-музей несе важливу просвітницьку функцію – популяризує українську літературу і залучає молоде покоління до пізнання геніальної особистості нашого земляка Олександра Довженка.

Творчість Олександра Петровича вивчається в школі, учні знають його прекрасну кіноповість «Зачарована Десна», однак, відверто кажучи, мало хто з наших співвітчизників може пригадати інші шедеври митця… Хоча ім’я Олександра Довженка увійшло в усі праці з історії вітчизняного та світового кіномистецтва, він справедливо вважається одним із найкращих режисерів за увесь час існування кіно, талантом якого захоплювалися найзнаменитіші люди світу.

«Творчу спадщину Довженка треба брати у всій її чудовій сукупності. І при цьому слід пам’ятати, що весь вік ця людина шукала і ніколи не заспокоювалася на знайденому, – наголошував Максим Рильський, – бо був Довженко органічним новатором, відкривачем нових обріїв у мистецтві й житті. А мистецтво і життя були для нього нероздільними».

Такі міркування якнайліпше підходять до ідеї міні-музею – показати творчість Олександра Петровича у всій її глибокий багатогранності. В нових експозиціях – книги та кінофільми Олександра Довженка і твори про нього, численні документи й фотографії, які розповідають про життя митця. Увагу одразу привертає й мобільна бібліотека «Дивись, слухай, читай» із Q-кодами, завдяки яким через смартфони можна легко скачати аудіо книги, електронні книжки та фільми.

«Бюджет участі проекту – 94420 гривень, – розповіла Олена Сльозка, заступник директора Чернігівської міської централізованої бібліотечної системи по роботі з дітьми. – Ініціатива належить моїй колезі Ніні Власенко, тодішній очільниці міської ЦБС. Дизайном займалося агентство «Студія 82» Романа Савчука. Координатор проекту – наш бібліотекар Людмила Хомич. Міні-музей працюватиме щодня, крім п’ятниці та суботи, з 10-ї – до 17-ї години. Проводитимуться й різноманітні заходи з переглядом фільмів митця. Взагалі ж, це символічно, що міні-музей відкрився саме в день народження Олександра Довженка».

Участь у яскравому святі взяли також колеги з обласних бібліотек та центральної міської бібліотеки ім. Михайла Коцюбинського, Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М. Коцюбинського. А гості з Сосниці – музею Олександра Довженка – пригостили всіх яблуками з саду Олександра Петровича.

Сергій Дзюба

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?